شعله پاکروان در نشست سراسری گذار؛ توضیحی در خصوص اجرای دادخواهانه‌ی “کوک، کوله و کول” و بررسی دلایل عدم کمک‌رسانی دولت به مردم در مناطق سیل‌زده

شعله پاکروان، کنشگر مدنی، در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۱۴ آپریل ۲۰۱۹ (۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) توضیحاتی پیرامون اجرای تک‌نفره “کوک، کوله و کول” ارائه داد و سپس به شرح و بررسی دلایل عدم امدادرسانی نهادهای دولتی و حکومتی به شهروندان در مناطق سیل‌زده پرداخت.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۱۴ آپریل ۲۰۱۹ (۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

شعله پاکروان توضیحاتی را در خصوص اجرای «تک‌نفره‌» “کوک، کوله و کول” ارائه داد و از انگیزه‌هایش جهت حضور در این تئاتر صحبت کرد.

این نمایش، بنا به گفته شعله پاکروان تنها یک نمایش یا تئاتر نیست و در واقع نوعی دادخواهی مادران داغدار است که یک‌بار در روز ۲۷ آپریل ۲۰۱۹ در شهر کلن اجرا خواهد شد و پس از آن از طریق سامانه گذار در روز ۱۲ ماه می نیز پخش خواهد شد.

خانم پاکروان توضیح کوتاهی در خصوص این اجرای تک‌نفره، ارائه داد و سپس به وقایع اخیر در ایران از جمله حوادث سیل و عواقب و تاثیرات آن بر مردم کشور صحبت کرد.

این فعال مدنی و بازیگر تئاتر از عدم امدادرسانی نهادهای دولتی به سیل‌زدگان گفت و همینطور از ارگان‌های امنیتی که به هر نحو از رساندن کمک‌های مردمی به مناطق آسیب دیده جلوگیری کرده‌اند.

خانم پاکروان از زوایای مختلف این موضوع را بررسی کرد که چرا دولت و نهاد امنیتی مانند سپاه پاسداران جلو کمک‌های مردمی را می‌گیرد.

او در بخشی از سخنان خود گفت: «من چند روز اخیر اخبار مرتبط با حوادث سیل را مرتب مرور می‌کردم و به این نتیجه رسیدم که وقتی مردم مشغول گرفتاری‌هایی این چنین هستند، دیگر کسی نمی‌تواند به فکر زندانیان سیاسی و فعالان در بند باشد و حکومت می‌خواهد که مردم در تنگناها و مسائل حیاتی خود مشغول باشند تا به طبقه بالاتر خواسته‌های خود توجهی نکنند».

این فعال مدنی در ادامه تاکید کرد: «با همه این‌ها، اعتراضات در این روزها کم نبود و مردم دیگر در شعارهای‌شان مستقیما علی خامنه‌ای، را خطاب می‌دهند. اما درد این استبداد، فقط رهبری نیست و عوامل دیگر هم در استبداد دخیل‌ هستند».

شعله پاکروان، فعال مدنی است که دخترش ریحانه جباری در تاریخ ۳ آبان‌ماه ۹۳ در زندان رجایی‌شهر اعدام شد.

شعله پاکروان مادر ریحانه جباری و از مخالفان اعدام، تا زمانی که ایران بود با فعالیت‌هایی که در مادران پارک لاله داشت در کنار سایر دوستان خود با مخالفت با احکام اعدام برخاسته بود. وی اکنون با راه اندازی بنیاد ریحان در این زمینه کماکان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

https://www.gozaar.net/wp-content/uploads/2019/04/Shole_Pakravan-20190414-Gozaarnet.mp3?_=1

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان شعله پاکروان، در جریان نشست سراسری گذار در روز یک‌شنبه ۱۴ آپریل ۲۰۱۹ (۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پانزده + 12 =

خروج از نسخه موبایل