صدور قرار منع تعقیب برای محمدعلی اصلاغی از اعضای سندیکای شرکت واحد

دادسرای اوین برای محمدعلی اصلاغی، فعال کارگری و از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد، قرار منع تعقیب صادر کرده است، این حکم به مدت شش ماه تعلیق شده است.

به گزارش گذار، محمد علی اصلاغی از اعضای سندیکای شرکت واحد تهران، که روز جاری شنبه ۴ خردادماه ۱۳۹۸، از سوی دادسرای اوین فراخوانده شده بود، پس از مراجعه به این دادسرا، حکم قرار منع تعقیب به وی ابلاغ شد، این حکم به مدت شش ماه تعلیق شده است.

این فعال کارگری در روز جهانی کارگر ۱۱ اردیبهشت ماه، به همراه شش تن دیگر از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد بازداشت شدند که به‌جز حسن سعیدی همگی با قرار وثیقه و کفالت آزاد شدند، تاکنون برای سه عضو این سندیکا قرار منع تعقیب صادر شده است .

ناصرمحرم‌زاده یکی دیگر از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، در تاریخ ۲ خردادماه، از سوی دادسرای اوین، قرار منع تعقیب برای وی صادر شد .

شایان ذکر است، در پی تجمع روز جهانی کارگر در مقابل مجلس شورای اسلامی در تهران، در تاریخ ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، نیروهای امنیتی در برخوردی خشونت آمیز، اقدام به دستگیری دهها تن از شرکت کنندگان در این تجمع کردند.

از میان بازداشت شدگان روز جهانی کارگر، کیوان صمیمی، فرهاد شیخی، ناهید خداجو، ندا ناجی، عاطفه رنگریز، نسرین جوادی، حسن سعیدی و مرضیه امیری کماکان در زندان به سر می‌برند.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هفده − 13 =

خروج از نسخه موبایل