اعلامیه پشتیبانی ۳۰ فعال اجتماعی و حقوق زنان از بیانیه ۱۴ نفر زنان کنشگرِ جامعه مدنی در ایران

 

«بیانیه ۱۴ کنشگر مدنی حوزه زنان در داخل کشور برای استعفای خامنه‌ای و گذار از جمهوری‌ اسلامی» پربازتاب بوده است. پیش از این بیانیه‌ای به امضای ۱۴ کنشگر دیگر در داخل کشور منتشر شد که بازخورد چشمگیری یافت. در شبکه‌های اجتماعی موجی از پشتیبانی از این نامه‌ها به پا خاست.

به پشتیبانی از «بیانیه ۱۴ کنشگر مدنی حوزه زنان در داخل کشور» ۳۰ نفر از فعالان اجتماعی و حقوق زنان بیانیه‌ای منتشر کرده‌اند که این گونه آغاز می‌شود:

«ما امضاء کنندگان این اعلامیه ضمن ستایشِ از اقدام دلیرانه این زنان مبارز، پشتیبانی کامل خود را از خواست آنان که “گذار کامل از نظام جمهوری اسلامی و استقرار حکومتی سکولار و دموکراتیک ” است اعلام می داریم.»

در این بیانیه آمده است:

«اقدام ۱۴ فعال مدنی که از جمله خواستار استعفای رهبرِ رژیم و گذر از جمهوری اسلامی شده بودند، اکنون با بیانیه مشابه، ۱۴ تن از زنان فعال حقوق کارگری و مدافع حقوق زنان در اعتراض به “آپارتاید جنسی که حاصل نگاه مرد سالارانه نظام فقاهتی ” و سرکوب کننده بدیهی ترین حقوق و آزادی های مدنی و سیاسی است ، دنبال شده است.
این زنان مبارز، با “نه گفتن به جمهوری اسلامی” اعلام کرده اند که “طی ۴۰ سال حکومت جمهوری اسلامی، با زور و سرکوب و تصویب قوانین غیر انسانی و ضد زن” از متن جامعه رانده شده اند و “ادامه این وضعیت برای آنان قابل تحمل نیست. ما امضاء کنندگان زیر ضمن ستایشِ از اقدام دلیرانه این زنان مبارز، پشتیبانی کامل خود را از خواست آنان که “گذار کامل از نظام جمهوری اسلامی و استقرار حکومتی سکولار و دموکراتیک ” است اعلام می داریم.»

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

2 × سه =

خروج از نسخه موبایل