مقابله چپ ها با تظاهرات فاشیست های هوادار ترامپ در آمریکا – در این درگیری ها ۴ نفر زخمی شدند!

اخبار روز
یکشنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۹

گروه دست‌راستی موسوم به «پسران غیور» در واشینگتن دی‌سی، شنبه ۲۲ آذر
چندین هزار نفر از طرفداران دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده، روز شنبه ۲۲ آذر در شهرهای مختلف این کشور تظاهرات کردند.
بنابر گزارش‌ها، یکی از این تظاهرات‌ها، در واشینگتن دی‌سی، به درگیری‌های شبانه بین اعضای یک گروه دست‌راستی و مخالفان چپ‌گرای آنها تبدیل شد.
گزارش‌ها حاکی است که با تاریک شدن هوا، اعضای گروه دست‌راستی موسوم به «پسران غیور» که گروهی کاملاً مردانه و طرفدار ترامپ است با گشتن در خیابان‌ها با نیروهای چپ و همچنین فعالان حقوق سیاه‌پوستان درگیر شده‌اند.
پلیس گزارش می‌دهد که در این درگیری‌ها چهار نفر با ضربات چاقو زخمی شده‌اند، اما مشخص نیست کدام طرف حمله کرده و کدام طرف قربانی شده است. حال این چهار نفر وخیم گزارش می‌شود.
بنابر گزارشی دیگر، طرفداران دونالد ترامپ، در میان درگیری‌ها در شهر المپیا، مرکز ایالت واشینگتن که در شمال غرب آمریکا قرار دارد، به سوی یکی از معترضان چپ‌گرا شلیک کرده‌اند. از سرنوشت این فرد هنوز گزارشی منتشر نشده است.
درگیری‌هایی بین دو گروه نیز در ساکرامنتو، مرکز ایالت کالیفرنیا، گزارش شده است.
معترضان طرفدار ترامپ، به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۳ نوامبر این کشور که جو بایدن دموکرات در آن برنده شد اعتراض دارند.
تجمع‌کنندگان روز شنبه پلاکاردهایی تحت عنوان «دزدی را متوقف کنید» در دست داشتند که به ادعاهای بی‌مدرک و بی‌اساس «تقلب در انتخابات» اشاره دارد.
شهرداری واشینگتن اعلام کرده است که در جریان درگیری هواداران ترامپ با دیگر افراد در این تجمعات، دست‌کم ۲۳ نفر بازداشت شده‌اند.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در توئیتی تازه نوشته است که «مبارزه ما تازه شروع شده است».
کالج انتخاباتی قرار است دو روز دیگر جو بایدن را به عنوان رئیس‌جمهور بعدی ایالات متحده رسماً اعلام کند، اما دونالد ترامپ همچنان از پذیرش رسمی نتیجه این انتخابات خودداری کرده است.
تظاهرات‌کنندگان که تعداد آنها در واشینگتن چندین هزار نفر گزارش شده روز شنبه به نشانه حمایت از دونالد ترامپ به خیابان آمدند.
با وجود تأکید و تأیید مسئولان برگزاری انتخابات بر سلامت این انتخابات و صحت آرا شمارش‌شده، دونالد ترامپ تاکنون پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را به رسمیت نشناخته و بدون ارائه شواهد و مستندات، از بروز «تقلب و دستکاری در آرا» سخن می‌گوید.
او در تلاش برای لغو نتیجه انتخابات، ده‌ها پرونده حقوقی نیز به جریان انداخته است که دادخواست‌های این پرونده‌ها توسط دادگاه‌های سراسر کشور رد شده است.

منبع: اخبار روز

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سه × 2 =

خروج از نسخه موبایل