بازداشت دست‌کم سه تن از فعالان محیط زیست در هرمزگان در سکوت خبری

دستکم سه تن از فعالان محیط زیست در موسسه «حافظان طبیعت لاواردین و بارکوهی» به مدیریت محمد زارع در هرمزگان از مدتی پیش و در سکوت خبری بازداشت شده‌اند.

به گزارش گذار، در آخرین روز‌های بهمن‌ماه و در شرایطی که ابهامات فراوان پیرامون خودکشی کاووس سیدامامی در زندانِ مجهز به دوربین‌های امنیتی مطرح بود، در جنوب کشورمان و در یکی از شهر‌های استان هرمزگان سه تن دیگر از فعالان حیات وحش بازداشت شدند. بازداشتی که این بار هم در خصوص آن اطلاع رسانی نشد.

موسسه حافظان طبیعت لاوردین و بارکوهی یک موسسه فعال حفاظت از محیط زیست در شهرستان بندر لنکه و استان هرمزگان است که اخبار موجود از همکاری نزدیک آن با اداره حفاظت محیط زیست و فرمانداری حکایت دارد و تاکنون اسامی و اتهام بازداشت‌شدگان فعال در این موسسه به طور رسمی اعلام نشده است.

محمد زارع مدیر موسسه حافظان طبیعت لاوردین و بارکوهی است و علی و عارف زارع به همراه شماری از فعالان محیط زیست و چند محیط‌بان بازنشسته از اعضای فعال این موسسه فعال در حوزه محیط زیست بوده‌اند.

اولین‌بار، تابناک خبر این بازداشت‌ها را منتشر کرد و نوشت:«به رغم غائله بزرگ رقم خورده با مرگ کاووس سیدامامی در بازداشتگاه اوین، ظاهرا هنوز چرخ بر همان روال سابق می‌چرخد و بازداشت برخی فعالان محیط زیست و عدم اطلاع رسانی در این خصوص ادامه دارد.»

پرونده‌ی دیگر بازداشت و دستگیری اعضای “موسسه‌ی حیات وحش میراث پارسیان” بود، که در یک‌روز رقم خورد و چون نهاد دستگیر کننده، یکی از نهادهای امنیتی بود، ترجیح داد در خصوص آن اطلاع رسانی نکند. وضعیتی که با انتشار خبر مرگ مدیر عامل این موسسه، “کاووس سیدامامی” در سلول انفرادی در زندان، تغییر کرد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهارده − ده =