آزادی «میرزا محمد مهرابی» دبیرکل حزب وفاق قم

«میرزا محمد مهرابی» دبیرکل حزب وفاق قم  چهارشنبه ۲ اسفندماه ۱۳۹۶ در منزل خود بازداشت شده بود، یکشنبه ۶ اسفندماه آزاد شد.

به گزارش گذار، مجتبی لطفی در کانال تلگرامی خود با اعلام این خبر نوشت “میرزا محمد مهرابی با تبدیل قرار بازداشت توسط دادسرای ویژه روحانیت قم و با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیونی آزاد شد.”

چهارشنبه ۲ اسفندماه، سه مرد و یک زن با حکم وزارت اطلاعات به منزل میرزا محمد مهرابی وارد شده و پس از تفتیش منزل، ایشان را بازداشت کردند. مامورین وزارت اطلاعات مهر حزب وفاق، دستگاه کامپیوتر و موبایل تمامی اعضای خانواده را ضبط کرده و با خود بردند.

مجتبی لطفی یکی از شاگردان آیت الله منتظری در کانال تلگرامی خود نوشت:

«هفته‌ی گذشته میرزا محمد مهرابی فعال سیاسی و دبیر حزب وفاق قم توسط اداره اطلاعات این شهر در منزل خود بازداشت و همراه کامپیوتر و دست نوشته‌ها و مهر حزب وفاق به بازداشتگاه منتقل شد. از اتهام آقای مهرابی اطلاعی در دست نیست. احتمال می رود بازداشت وی بی ارتباط با نوشته‌های او در فضای مجازی نباشد. آقای مهرابی متولد سال ۱۳۴۰، دارای مدرک کارشناسی تاریخ از دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد فلسفه‌ی دین از دانشگاه قم و همچنین در حوزه علمیه قم به ویژه درس آیت الله منتظری تحصیل کرد. وی از رزمندگان دوران جنگ است که به مدت دو سال در جبهه حضور و مجروح شده است. از آقای مهرابی کتاب‌های «مالیات در ترازوی شرع، عقل، عرف و قانون» و «تاملی در تاریخ پژوهی» به رشته تحریر در آمده است. خانواده‌ی آقای مهرابی برخورد نیروهای اداره اطلاعات قم را مناسب توصیف اما هنوز از محل نگهداری وی بی اطلاع بوده و به دلیل مریضی ایشان، ابراز نگرانی کردند».

منبع : انصاف نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

4 × دو =

خروج از نسخه موبایل