مافیای مواد مخدر در دستان رئیس بند ۴ زندان رجایی‌شهر

مدیر داخلی و رئیس بند ۴ زندان رجایی‌شهر کرج (گوهردشت) یکی از کسانی‌است که مافیای مواد مخدر زندان رجایی‌شهر در دستان اوست.

اختصاصی گذار-ولی علی‌محمدی اهل ایلام، مدیر داخلی و رئیس بند ۴ زندان رجایی‌شهر که در سرکوب معترضین کرج نقشی اساسی داشت، یکی از افرادی است که کنترل، فروش و ورود مواد مخدر زندان رجایی‌شهر را در دست دارد.

این فرد که به مافیای مواد مخدر زندان رجایی‌شهر شهرت دارد، مواد مخدر را از بیرون زندان وارد می‌کند و به بهایی اندک به زندانیان می‌فروشد.

منابع موثقی از زندان رجایی‌شهر تایید کرده‌اند، ولی علی محمدی در انتقال و ضرب و شتم اخیر زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر، از بین بردن اسباب، پاره کردن کتاب ها و بخشیدن اموال زندانیان سیاسی به زندانیان عادی دست دارد.

ولی علی‌محمدی مدعی است، تمامی این برخوردها و محدودیت‌ها را به دستور مستقیم «مصطفی محبی» مدیر کل زندانهای استان تهران انجام می‌دهد، اما اعمال بازرسی های خارج از عرف و تحقیر آمیز زندانیان سیاسی و خانواده آنھا هنگام ملاقات از دیگر اقدامات این فرد است.

ولی علی محمدی اکنون زندانیان سیاسی را تهدید به انتقال به بندهای جرایم خطرناک کردە و با فحاشی و توهین بە زندانیان سیاسی و محدود کردن دسترسی زندانیان سیاسی محبوس در بند چهار به فروشگاه و هواخوری، باعث آزار  و شکنجه زندانیان سیاسی شده است.

زندان رجایی‌شهر کرج (گوهردشت) زندانی با ضریب امنیتی بالا در استان البرز و پنجاه کیلومتری غرب تهران واقع شده است. عمده مجرمان این زندان، مرتکبان جرائمی مانند قتل، سرقت مسلحانه و تجاوز هستند، اما بیش از پنجاه زندانی با جرائم سیاسی و عقیدتی نیز در این زندان در تبعید به سر می‌برند که اکثریت آنان از فعالان مدنی و کارگری، شهروندان بهایی، اعضا و هواداران سازمان مجاهدین خلق یا زندانیان سیاسی کُرد هستند.

در سال ۲۰۱۷ میلادی بسیاری از زندانیان دست به اعتصاب غذا زدند تا اعتراض خود را به زندانی شدن ناعادلانۀ خود نشان دهند، از جمله بیش از دوازده زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج در سال گذشته دست به اعتصاب غذاهای طولانی مدت زدند تا اعتراض خود را به بازداشت و شرایط غیرانسانی زندان‌ها نشان دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

17 + 6 =

خروج از نسخه موبایل