رضا بدیعی در نشست وبیناری گذار؛ پاسخ به پرسش یکی از حاضرین و ارائه راه‌کارهای گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی

رضا بدیعی، کنشگر سیاسی و فعال حقوق بشر، در وبینار سراسری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی، در روز یک‌شنبه ۸ آپریل ۲۰۱۸ (۱۹ فروردین‌ماه ۱۳۹۷) به نحوه گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، مبارزه پرهیز از خشونت و همینطور در مورد اتفاقات پیش و پس از انقلاب پرداخت.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از حکومت اسلامی به دموکراسی در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، در روز یک‌شنبه ۸ آپریل ۲۰۱۸ (۱۹ فروردین‌ماه ۱۳۹۷) برگزار شد.

در این نشست وبیناری شرکت‌کنندگان دیدگاه‌های گوناگون خود را راجع به عملکرد احزاب گوناگون طرح کردند که بخشی از این نشست وبیناری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی به گفته‌های رضا بدیعی، فعال سیاسی و کنشگر مدنی اختصاص یافت.

رضا بدیعی، فعال سیاسی ساکن آمریکا، در ابتدای سخن به پاسخ یکی از حاضرین در مورد جنبش زنان و نه به حجاب اجباری پرداخت و همینطور از علل تداوم این جنبش در میان دختران و زنان ایرانی گفت.

رضا بدیعی، در صحبت های خود به برخی وقایع پس از انقلاب و سال ۱۳۵۷ پرداخت. بخشی از این نشست اینترنتی به صحبت های روح الله خمینی اختصاص یافت که وی با اجرای دستورالعمل های مختص به حکومت های خودکامه و دیکتاتوری آمده بود تا برای نابودی ایران و نه آبادی آن قدم بردارد.

رضا بدیعی در میانه سخن از مسئولین و حاکمین خواست که تا دیر نشده به مردم بپیوندند و اگر فکر مردم نیستید به فکر خودتان باشید و تاکید کرد که این حکومت تاریخ مصرفش تمام شده و به مردم ایران خیانت کرده است اما این پایان کار حکومت دیکتاتوری است و جایگاه خود را از دست داده است و هرگونه مذاکره ای دیگر فایده ای ندارد. وی خطاب به رهبران و حاکمین ایران گفت : «بهترین راهی که می توانید انتخاب کنید این است که به مردم بپیوندید و تا دیر نشده حداقل برای حفظ خودتان کاری بکنید و خودتان را تسلیم مردم ایران بکنید.»

رضا بدیعی از جمله کنشگران سیاسی باسابقه است که بیش از نیم قرن سابقه فعالیت و مبارزه سیاسی پیش از انقلاب ۵۷ و پس از آن را تا به امروز در کارنامه خود دارد.

گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

https://www.gozaar.net/wp-content/uploads/2018/04/Reza_Badiee-gozaar-20180408.mp3?_=1

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان رضا بدیعی در جریان نشست وبیناری گذار در روز روز یک‌شنبه ۸ آپریل ۲۰۱۸ (۱۹ فروردین‌ماه ۱۳۹۷) آمده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

یک × 4 =

خروج از نسخه موبایل