فرهاد جعفری نویسنده و روزنامه‌نگار خراسانی آزاد شد

فرهاد جعفری، نویسنده و روزنامه نگارِ خراسانی که نزدیک بیست روز پیش به علت حمایت از دختران خیابان انقلاب و مخالفت با حجاب اجباری توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده بود، با قید وثیقه از زندان وکیل آباد مشهد، آزاد شد.

به گزارش گذار، فرهاد جعفری، نویسنده و روزنامه نگارِ خراسانی که ۳ خرداد ۹۷، به علت حمایت از دختران خیابان انقلاب و مخالفت با حجاب اجباری توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده بود و پس از انجام بازجویی در قرنطینه ی زندان وکیل آباد مشهد به سر می برد، شامگاه دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷، با قید وثیقه از این زندان، آزاد شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به رادیو فرهنگ گفت: « او روز یکشنبه ۲۷ خردادماه ۹۷ با احضار به شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب مشهد ضمن تفهیم اتهام جدیدِ توهین به روحانیت به دلیل انذار برای ترک لباس و پیوستن به مردم و اخذ تعهد سکوت تا زمان برگزاری دادگاه به قید وثیقه آزاد گردید.

فرهاد جعفری که کتاب کافه پیانو اش به چاپ پنجاه و هفتم رسیده است و پر مخاطب ترین داستان بلند چند دهه ی اخیر محسوب می شود در سایت و کانال گفتمگفت خود به انتشار دیدگاه ها و تفسیرهای سیاسی اجتماعی می پرداخت و بارز ترین وجه نوشته هایش را نقد صریح و نفی الیگارشی سیاسی اقتصادی حاکم بر ایران توسط آقازاده ها و آخوند زاده ها می توانست دانست.

یکی از دوستان نزدیک وی در مورد فرهاد جعفری می گوید: «شخصا نزدیک سی سال است که با او دوستی دارم و همواره خلاقیت و درک متمایز او را در داستان نویسی و تحلیل ها و آرایش ستوده ام گو اینکه در راهکارها و پیشنهادهای او لزوما با او و درک او همیشه همداستان نبوده باشم .  او از معدود استراتژیست های خودساخته و مستقل ایران  ماست ،  حال چه با اندیشه هایش موافق یا مخالف باشیم.»

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هفت + شش =

خروج از نسخه موبایل