بی‌خبری از محمد ایروانی‌فرد از هواداران عرفان حلقه در اصفهان

از وضعیت محمد ایروانی‌فرد از هواداران عرفان حلقه در اصفهان که حدود دو هفته پیش توسط ماموران امنیتی بازداشت شد، اطلاعی در دست نیست.

به گزارش گذار، محمد ایروانی‌فرد، از هواداران عرفان حلقه، در اصفهان، چهارشنبه ۳ مرداد ۹۷ توسط اطلاعات سپاه بازداشت شد و از آن زمان در وضعیت نامعلومی به سر می‌برد.

یک منبع مطلع که خواست نامش فاش نشود به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گفت: «آقای ایروانی‌فرد توسط ماموران امنیتی که احتمالا از اطلاعات سپاه بودند، سوم مرداد بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد و پس از دستگیری، منزل وی را تفتیش و لوازم شخصی از جمله دو عدد کیس کامپیوتر، لب‌تاپ، گیرنده ماهواره، تلفن همراه، تعدادی کتاب، جزوه، سی‌دی و … توقیف کردند.»

این منبع مطلع افزود: «دوستان و نزدیکان این عضو عرفان حلقه، برای کسب اطلاع از آخرین وضعیتش به نهادهای مختلف در شهر اصفهان سر زدند ولی این پیگیری‌ها تا کنون نتیجه‌ای نداشت.»

گفتنی است اطلاعات سپاه و موسسات وابسته به آن مانند بهداشت معنوی، نجات از حلقه و فرقه نیوز بارها ضمن انتشار اطلاعیه‌های گوناگون در وبسایت‌های خود و نشست‌های علنی مرتبط با فرق و ادیان، اعضای «عرفان حلقه» و هواداران محمدعلی طاهری را به ایجاد «تشکیک» در عقاید مذهبی مردم متهم می‌کنند.

محمدعلی طاهری، زندانی محبوس در زندان اوین و بنیانگذار عرفان حلقه پس از اتمام دوران محکومیت ۵ ساله خود از زندان آزاد نشد و مجدداً با اتهام “افساد فی‌الارض” به دلیل فعالیت‌های مشابهی که پیش‌تر در سال ۱۳۹۰ بابت آنها محکوم شده بود، مجددا به ۵ سال حبس تعزیری متهم شد.

پیش‌تر محمدعلی طاهری شکایتی را درخصوص وضعیت مبهم خود به رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ارائه کرده بود که توسط وکلای وی در حال پیگیری است.

محمدعلی طاهری، مؤسس «عرفان حلقه»، ۶۰ ساله و متولد کرمانشاه است. او در سال ۱۳۸۰ موسسه‌ای به نام «عرفان حلقه» با تمرکز فرادرمانی و طب مکمل در تهران تأسیس کرد.

او در سال ۱۳۸۹ برای اولین‌بار به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از سوی نیروهای وزارت اطلاعات دستگیر و برای ۶۷ روز در زندان اوین تحت بازجویی قرار گرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

9 + 13 =

خروج از نسخه موبایل