نادر افشاری فعال مدنی با قید وثیقه آزاد شد

 نادر افشاری، فعال مدنی ساکن کرج، که طی اعتراضات سراسری گوهردشت توسط ماموران امنیتی، بازداشت شده‌بود، پس از دو هفته، با قید وثیقه آزاد شد.

به گزارش گذار، نادر افشاری، فعال مدنی، که شامگاه چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ طی اعتراضات سراسری گوهردشت کرج توسط ماموران امنیتی، بازداشت و به “خانه‌های امن” وزرات اطلاعات منتقل شده‌بود، سه‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ با قید وثیقه ۵۰میلیون تومانی، به صورت موقت تا زمان برگزاری دادگاه و تکمیل مراحل بازپرسی آزاد شد.

گفتنی است، پیش‌تر مریم سبزه‌پرور، مادر نادر افشاری، گفته‌بود که پس از پیگیری‌های مداوم خبردار شده نام پسرش در لیست اغتشاشگران است. این در حالی است که مادر این فعال مدنی معتقد است پسرش نادر افشاری تنها به شرایط موجود اعتراض کرده‌است.

نادر افشاری، فعال مدنی پیش از این یک‌بار، ۱۲ بهمن ۹۶ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل شده‌بود و ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ با تامین وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت از زندان اوین آزاد شده بود.

گفتنی است، در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۶، نادر افشاری به همراه تعدادی از فعالین مدنی طی یک عملیات سراسری در نقاط مختلف ایران از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند، این افراد پس از بازداشت به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل و بدون دسترسی به وکیل مراحل بازجویی و بازپرسی را طی کردند. همگی بازداشت شدگان با تامین وثیقه یکصد میلیون تومانی به صورت موقت از زندان اوین آزاد شدند. گزارش شده است دادسرای اوین به برخی از این افراد اتهاماتی مانند تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی را تفهیم کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دو × پنج =

خروج از نسخه موبایل