حکم ۵ سال حبس محمدعلی طاهری در دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد

حکم ۵ سال حبس محمدعلی طاهری، زندانی عقیدتی محبوس در زندان اوین در دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد.

به گزارش گذار، حکم ۵ سال حبس تعزیری محمدعلی طاهری، زندانی عقیدتی محبوس در زندان اوین و بنیانگذار عرفان حلقه، شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷، در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید و به وکیل وی ابلاغ شد.

احمد خسروی، وکیل دادگستری و یکی از وکلای محمدعلی طاهری ضمن تایید این خبر در توئیتر خود نوشته: «امروز ۲۷ مرداد۹۷، رای شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر در مورد آقای محمدعلی طاهری ابلاغ شد که عینا رای بدوی را مبنی بر تحمل ۵ سال حبس تعزیری تایید کرده است.»

این رای در حالی تایید شده است که دومین جلسه رسیدگی به پرونده محمدعلی طاهری، دوشنبه ۲۲ مرداد با حضور دو تن از وکلای وی، احمد خسروی و محمود علیزاده طباطبایی، در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شده‌بود.

اطلاعات سپاه و موسسات وابسته به آن مانند بهداشت معنوی، نجات از حلقه و فرقه نیوز بارها ضمن انتشار اطلاعیه‌های گوناگون در وبسایت‌های خود و نشست‌های علنی مرتبط با فرق و ادیان، اعضای «عرفان حلقه» و هواداران محمدعلی طاهری را به ایجاد «تشکیک» در عقاید مذهبی مردم متهم کرده‌اند.

محمدعلی طاهری، زندانی محبوس در زندان اوین و بنیانگذار عرفان حلقه پس از اتمام دوران محکومیت ۵ ساله خود از زندان آزاد نشد و مجدداً با اتهام “افساد فی‌الارض” به دلیل فعالیت‌های مشابهی که پیش‌تر در سال ۱۳۹۰ بابت آنها محکوم شده بود، مجددا به ۵ سال حبس تعزیری متهم شد.

پیش‌تر محمدعلی طاهری شکایتی را درخصوص وضعیت مبهم خود به رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ارائه کرده بود که توسط وکلای وی در حال پیگیری است.

محمدعلی طاهری، مؤسس «عرفان حلقه»، ۶۰ ساله و متولد کرمانشاه است. او در سال ۱۳۸۰ موسسه‌ای به نام «عرفان حلقه» با تمرکز فرادرمانی و طب مکمل در تهران تأسیس کرد.

او در سال ۱۳۸۹ برای اولین‌بار به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از سوی نیروهای وزارت اطلاعات دستگیر و برای ۶۷ روز در زندان اوین تحت بازجویی قرار گرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

11 + بیست =

خروج از نسخه موبایل