گزارشی از آخرین وضعیت پرونده نادر افشاری

شعبه ششم بازپرسی دادسرای اوین، قرار نهایی نادر افشاری، فعال مدنی ساکن کرج را به وی ابلاغ کرد.

به گزارش گذار، شعبه ششم بازپرسی دادسرای اوین قرار نهایی نادر افشاری، فعال مدنی ساکن کرج را به وی ابلاغ کرد. “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور، فعالیت تبلیغی علیه حکومت به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف حکومت” از جمله اتهاماتی است که روز ۲۸ آذرماه ۹۷ در خصوص پرونده سال گذشته‌‌اش، در این قرار به او ابلاغ شده‌است.

یک منبع مطلع در خصوص آخرین وضعیت نادر افشاری گفت: «اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور از طریق هواداری از گروهک ضد انقلاب و شرکت و سازماندهی فراخوان های غیر قانونی در شبکه های اجتماعی و حضور و فعالیت موثر در گروه های غیر قانونی و سازماندهی اقدامات ضد امنیتی همراهی با اعضا شبکه اش به منظور بر هم زدن نظم و امنیت عمومی کشور در ایام دهه فجر با حمایت عناصر ضد انقلاب خارج کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام” در ابلاغیه ای با عنوان “قرار جلب به دادرسی” از سوی شعبه شش بازپرسی اوین به آقای افشاری رسیده و باید منتظر بود که طی هفته های پیش رو، حکم برای وی صادر شود».

گفتنی است نادر افشاری در خصوص پرونده‌ای دیگر نیز به “جاسوسی و توهین به مقدسات” متهم شده است که پرونده آن در حال رسیدگی است.

نادر افشاری که پیش از این در روز سه‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ پس از دو هفته بازداشت، با قید وثیقه ۵۰میلیون تومانی، از زندان رجایی‌شهر کرج به صورت موقت آزاد شده‌بود، چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ جهت آخرین دفاع خود در شعبه اول دادگاه انقلاب شهر کرج، حاضر شده و به دلیل شرکت در تجمعات مردادماه ۹۷ اتهامات “شرکت در تجمعات غیرقانونی اخلال در نظم و امنیت عمومی”، “نشر و فراخوان در فضای مجازی” و “توهین به نظام” از سوی بازپرس “ایوب ابراهیمیان” به وی تفهیم شد. به او گفته شده حکم آماده است، اما هنوز ابلاغ نشده است.

نادر افشاری که  دوازدهم بهمن ۹۶ نیز یک بار بازداشت شده بود، ۲۷ اسفند با قید وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی، تا زمان نتیجه دادگاه با قید وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و مشروط آزاد شد که در پی آن با ممنوعیت خروج از کشور هم مواجه شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

5 × 3 =

خروج از نسخه موبایل