بازداشت محمدرضا نعمت‌پور، یکى دیگر از کارگران فولاد اهواز

اتحادیه آزاد کارگران، از بازداشت یکی دیگر از کارگران فولاد اهواز به نام محمدرضا نعمت‌پور، در روز پنج‌شنبه ۱۳ دی‌ماه خبر داده‌است.

با بازداشت محمدرضا نعمت‌پور، شمار کارگران بازداشتی به ۸ تن رسیده و اتحادیه آزاد کارگران، در خصوص بازداشت آقای نعمت‌پور نوشته‌است: «مامورین امنیتی با یورش به منزل محمدرضا نعمت‌پور اقدام به بازداشت این کارگر معترض کردند و او را پس از بازداشت به شعبه ۲۰ دادگاه انقلاب اهواز و سپس مستقیما به زندان شیبان منتقل کردند».

اتحادیه آزاد کارگران، در بخشی از بیانیه‌اش نوشته که گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، “جولانگاه نیروهای نظامی و امنیتی” و “پادگان نظامی” شده‌است.

لازم به توضیح است که طی روزهای گذشته خانواده‌های کارگران بازداشتی خواستار آزادی بستگان خود شدند و علی‌رغم آن‌که به خانواده‌های آنان از سوی مقامات قضایی وعده داده شد که همه بازداشت‌شدگان طی هفته جاری آزاد خواهند شد، روز گذشته سیزدهم دی‌ماه، خبر رسید که شش تن از این بازداشت‌شدگان به زندان مرکزی اهواز شیبان منتقل شده‌اند.

محمدرضا نعمت‌پور، غریب حویزاوى، مصطفى عبیات، کاظم حیدرى، کریم سیاحى، طارق خلفی، سید میثم على قنواتى در زندان شیبان بسر می‌برند و بهزاد علیخانی کماکان در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز تحت بازجویی قرار دارد.

کارگران گروه ملی فولاد در آبان و آذر سال جاری، با پیوستن به کارگران معترض نیشکر هفت تپه، تجمعات بزرگی را در شهرستان شوش و اهواز سازماندهی کردند.

«پرداخت حقوق معوق»، «ازسرگیری تولید و تامین مواد اولیه»، «برقراری بیمه‌های تامین اجتماعی و تکمیلی» و «توجه به وضعیت معیشتی کارگران» از جمله خواسته‌های کارگران این مجتمع است.

از شامگاه روز دوشنبه ۲۶ آذر تا روز سه شنبه ۲۷ آذرماه ماموران امنیتی دست‌کم  ۴۱ کارگر شرکت ملی فولاد اهواز بازداشت کردند.

گروه ملی صنعت فولاد را گروه سرمایه‌گذار امیرمنصور آریا در اهواز اداره می‌کرد. به گفته کارگران بعد از تشکیل پرونده قضایی برای متهم پرونده که اعدام شد، این واحد صنعتی زیر نظر قوه قضاییه قرار گرفت و بعد به بخش خصوصی منتقل شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

نه + نوزده =

خروج از نسخه موبایل