گفتگو با سعید اوحدی، برنامه‌سازِ رادیو فرهنگ در سلسله گفتمان‌های گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی

سعید اوحدی، برنامه‌ساز و مدیر رادیو فرهنگ، روز شنبه ۱۲ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۲ دی‌ماه ۱۳۹۷)، در گفتگوی وبیناری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی به نامه اخیر اسماعیل بخشی، کارگر نیشکر هفت‌تپه و موضوع شکنجه‌اش اشاره کرد که در شبکه‌های اجتماعی به کارزاری وسیع تبدیل شده‌است و بسیاری از فعالان مدنی و مدافعان حقوق بشر هم نسبت به آن واکنش نشان داده‌اند و کار تا مجلس شورای اسلامی هم کشیده‌شده و آن‌ها را وادار به عکس‌العمل کرده‌است.

وی از آخرین وضعیت آرشام رضایی و محمد حسن‌زاده، گفت: «این دو نفر طی روزهای اخیر در تهران بازداشت شده‌اند و با مادر یکی از این بازداشتیان گفتگویی در رادیو صورت گرفت».

سعید اوحدی در ادامه به وضعیت پناهجویان صربستان و سپس از گفته‌های شعله پاکروان صحبت به میان آورد.

سعید اوحدی، برنامه‌ساز و مدیر رادیو فرهنگ، ساکن گوتنبرگ سوئد است که یک‌شنبه هر هفته برنامه‌ رادیویی او با کمک چند فعال حقوق بشر ساخته و به صورت زنده در سراسر دنیا پخش می‌شود.

رادیو فرهنگ، هر هفته‌ گفت‌شنودهایی با خانواده‌های زندانیان سیاسی و فعالان حقوق بشر در سراسر جهان دارد و همینطور در این رادیو، بخش‌هایی هم به مطالب فرهنگی، اجتماعی، طنز هفتگی و ورزشی اختصاص داده‌ شده‌است.

https://www.gozaar.net/wp-content/uploads/2019/01/Saied_Ohadi-Gozaarnet-20190112.mp3?_=1

در ادامه، گفته‌های سعید اوحدی، برنامه ساز و مدیر رادیو فرهنگ در روز شنبه ۱۲ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۲ دی‌ماه ۱۳۹۷) آمده است. (ضمنا فایل‌های تصویری سلسله گفتمان‌های گذار را در تلگرام و اینستاگرام گذار دنبال کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

2 × 3 =

خروج از نسخه موبایل