دادگاه نه تن از فعالان مدنی در تهران برگزار می‌شود

۹ فعال مدنی چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محاکمه می‌شوند.

جلسه رسیدگی به اتهامات بهنام موسیوند، سعید اقبالی، نادر افشاری، محمود معصومی، شقایق محکی، داریوش آبدار، مژگان لعلی، سعید صیفی و شیما بابایی، ۹ تن از فعالان مدنی روز چهارشنبه ۲۱ فروردین در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب با ریاست قاضی مقیسه برگزار خواهد شد.

گذار، پیش‌تر از احضار سعید اقبالی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران خبر داده بود.

ابوذر نصراللهی وکیل مدافع یکی از متهمان این پرونده امروز به ایرنا گفت: «این افراد در کیفرخواستی که از سوی دادسرا صادر و به دادگاه ارسال شده، به اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی از طریق ارتباط با گروهگ ضد انقلاب، فعالیت به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام و فعالیت تبلیغی علیه نظام متهم شده اند».

این وکیل دادگستری افزود: «تعدادی از این افراد در کیفرخواست به این متهم شده‌اند که با برخی زندانیان امنیتی ارتباط گرفته و اخبار مرتبط با آنها را رسانه ای می کردند».

وی گفت: «بهنام موسیوند، سعید اقبالی، نادر افشاری، محمود معصومی، شقایق محکی، داریوش آبدار، مژگان لعلی، سعید صیفی و شیما بابایی متهمان این پرونده هستند».

به گفته نصراللهی تمام متهمان این پرونده پس از چند ماه بازداشت با قرار وثیقه یا کفالت از زندان آزاد شده اند.

در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۶، تعدادی از فعالین مدنی طی یک عملیات سراسری در نقاط مختلف ایران از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند، این افراد پس از بازداشت به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل و بدون دسترسی به وکیل مراحل بازجویی و بازپرسی را طی کردند.

پیش‌تر گزارش شده بود که دادسرای اوین به برخی از این افراد اتهاماتی مانند تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی را تفهیم کرده بود.

از فعالان مدنی بازداشت شده، سعید اقبالی، ۲۲ فروردین ۹۷، سعید سیفی جهان۸ اسفندماه ۹۶، شیما بابایی در ۱۲ اسفندماه ۹۶، همسر وی داریوش زند نیز در ۱۳ اسفندماه و محمود معصومی در تاریخ ۱۴ اسفندماه و نادر افشاری از دیگر فعالان مدنی بازداشت شده در تاریخ ۲۷ اسفندماه۹۶ با تامین وثیقه از زندان اوین آزاد شده بودند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

12 + 6 =

خروج از نسخه موبایل