محمدتقی فلاحی دبیرکل کانون صنفی معلمان از زندان آزاد شد

استقبال معلمان از محمد فلاحی دبیرکل کانون صنفی معلمان تهران

محمدتقی فلاحی، دبیرکل کانون صنفی معلمان تهران از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

به گزارش شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، این فعال صنفی فرهنگیان روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، از زندان تهران بزرگ آزاد شده‌است.

آقای فلاحی روز پنج‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، پس از اتمام تجمع سراسری معلمان به مناسبت روز معلم در مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان تهران، به همراه چند تن دیگر بازداشت شده‌بود. رسول بداقی یکی از بازداشتیان روز معلم بود که یک‌شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ از زندان تهران بزرگ آزاد شده‌بود.

انتشار تصاویر مرتبط با تجمع روز جاری معلمان در شبکه‌های اجتماعی حاکی از آن بود که این تجمعات از سوی معلمان به صورت چشم‌گیری حمایت شده‌‌بود و در برخی از شهرها فرهنگیان بازنشسته نیز در تجمعات شرکت کرده‌‌بودند.

در روز معلم ۱۲ اردیبهشت معلمان و فرهنگیان بازنشسته در استان‌های تهران، اصفهان، همدان، مازندران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمانشاه، کردستان، لرستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، البرز، مرکزی، گیلان و فارس در اعتراض به برآورده نشدن مطالبات صنفی‌شان دست به تجمع زدند.

پیش‌تر گزارش شده‌بود که در تهران حضور پررنگ نیروهای لباس شخصی محسوس بود و آنان ضمن عکس‌گرفتن از تجمع کنندگان، مانع عکس‌برداری می‌شدند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران روز دوشنبه ۱۲ اردیبهشت با انتشار قطع‌نامه‌ای در ۹ بند مطالبات خود را شرح داده‌‌بود که از جمله این خواسته‌ها می‌توان به این موارد اشاره‌کرد: «آزادی فوری و بدون قید و شرط فعالان صنفی و معلمان زندانی. توقف پرونده سازی علیه فعالان صنفی‌. برقراری حقوق معلمان فعال صنفی محکوم به حبس،اخراج و قطع حقوق شده. همترازی حقوق بازنشستگان با شاغلان. پرداخت به موقع حق الزحمه نیروهای قراردادی و اضافه کار نیروهای رسمی و پاداش پایان خدمت فرهنگیان به صورت یکجا بخصوص بازنشستگان سال ۹۷. تاکید بر امنیت شغلی نیروهای غیررسمی. افزایش حقوق فرهنگیان بازنشسته و شاغل به بالای خط فقر و اجرای رتبه بندی مرحله دوم برای معلمان. اجرای ماده ۶۴ قانون مدیریت خدمات کشوری برای فرهنگیان بازنشسته و مشارکت آنان در مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری. اصلاح وضعیت ناهنجار و ناکارآمد بیمه خدمات درمانی فرهنگیان و داشتن بیمه ای کامل و متناسب با شرایط جسمی و سنی فرهنگیان بازنشسته.  رفع موانع غیر قانونی ناشی از اعمال سلیقه های شخصی مسئولان و اعمال نظر غیر مسئولانه در امر صدور مجوزِ برگزاریِ مجمع عمومی برای تمامی تشکل های صنفی فرهنگیان. صدور پروانه فعالیت رسمی برای تشکل هایی که مجمع عمومی و انتخابات برگزار نموده اند. با تاکید بر تشکل یابی مستقل. توقف کامل طرح برون سپاری مدارس و لغو مجوز های خصوصی ساز‌ی آموزش و ارایه خدمات آموزشی باکیفیت، رایگان و عادلانه در مدارس دولتی. اصلاح ساختار دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم با تاکید بر رویکردهای نوین آموزشی و توقف جذب نیروی آموزشی با نگاه کالایی و تجاری به آموزش مانند مدارس حمایتی و نیروهای خرید خدمات آموزشی.»

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران همچنین از دولت و نهادهای حکومتی خواسته‌‌بود که نسبت به بازسازی و ایمن سازی مدارس و مراکز آموزشی مناطق سیل‌زده بی‌تفاوت نبوده و به وضعیت دانش آموزان و فرهنگیان در مناطق آسیب‌دیده از سیلاب رسیدگی ویژه نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

7 + سه =

خروج از نسخه موبایل