گفتگو با سپهرداد گرگین فعال سیاسی-راه کارهایی برای اجرایی کردن دموکراسی-بخش اول

سپهرداد گرگین، فعال سیاسی و شاعر مقیم کانادا، روز شنبه ۴ می ۲۰۱۹ (۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸) در بخش نخست صحبت‌های خود، راه‌کارهایی را برای اجرایی کردن دموکراسی برای دوران پس از گذار ارائه کرد.

به گزارش گذار، گفتگوی روز شنبه ۴ می ۲۰۱۹ (۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸) با سپهرداد گرگین، فعال سیاسی در سلسله گفتمان‌های دموکراسی خواهی در چند بخش ارائه شد. (این فعال سیاسی در برنامه قبلی در همین روز به معارفه کوتاه خود پرداخت و همینطور به دلایل وقایع انقلاب ۵۷ در ایران اشاره کرد.)

  • آیا جزء برقراری دموکراسی و گذار از استبداد حاکم راهی برای مردم باقی مانده‌است؟

سپهرداد گرگین، با توجه به فعالیت‌های مستمر در جریان‌های آزادی خواهانه به این پرسش پاسخ داد که بعد از استقرار دموکراسی در ایران چه چیزی می‌تواند ایران را از وضعیت کنونی بیرون بیاورد؟

آقای گرگین در این بخش و در سخنانش وجود ضرورت‌هایی به عنوان پیش شرط و لازمه برقراری دموکراسی در کشور را ضروری دانست. به عنوان نمونه وی گفت که “همه مردم باید در مسائل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و … اظهار نظر کنند.”

همچنین آقای گرگین سرفصل‌های ضروری و لازم را برقراری دموکراسی برشمرد و اینکه اعمال آن‌ها باید به صورت همگانی وهمه گیر باشند.

سپهرداد گرگین، متولد ۱۳۳۷، ساکن اکویل کانادا است. او از جمله رهبران معترضان سیاسی در دوران انقلاب ۱۳۵۷ بود که پس از بازداشت و خطر جانی از ایران خارج و به کشور کانادا پناهنده شد.

این فعال سیاسی از جمله فعالان فرهنگی و سیاسی شناخته شده در اکویل کاناداست و همچنان در حوزه یاری و حمایت از پناهندگان در سالیان اخیر فعالیت دارد.

از سپهرداد گرگین، فعال سیاسی و شاعر، در بسیاری از نشریات، اشعار، یادداشت‌ها و مقالات گوناگون و کتاب‌های «ترانه‌ها و آرزوها»، «دفتر زندگی»، «به پیروان» و «بر بال غزل» منتشر شده است.

https://www.gozaar.net/wp-content/uploads/2019/05/Sepehrdad_Gorgin-gozaar-01-20190504.mp3?_=1

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش نخست سخنان سپهرداد گرگین، در روز شنبه ۴ می ۲۰۱۹ (۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را ازتلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

13 + 8 =

خروج از نسخه موبایل