حسن سعیدی و ناهید خداجو، فعالان کارگری از زندان اوین آزاد شدند+ تصاویر

حسن سعیدی و ناهید خداجو فعالین کارگری محبوس در زندان اوین، با سپردن وثیقه از زندان آزاد شدند.

به گزارش گذار، امروز دوشنبه ۱۳ خردادماه ۱۳۹۸، حسن سعیدی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد و ناهید خداجو عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران، با تامین وثیقه از زندان اوین آزاد شدند.

 

حسن سعیدی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد، که در تجمع اعتراضی روزجهانی کارگر به همراه تعدادی دیگر از فعالان کارگری بازداشت شده بود، پس از ۳۳ روز بازداشت، امروز با تودیع وثیقه ۳۳۰ میلیون تومانی  ازبند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شد.

همزمان ناهید خداجو، عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران نیز که در روز جهانی کارگر بازداشت شده بود، با تودیع وثیقه از زندان اوین آزاد شد، اتحادیه آزاد کارگران، تا لحظه تنظیم این خبر به میزان وثیقه صادره اشاره‌ای نکرده است.

در پی تجمع اعتراضی در روز جهانی کارگر در مقابل مجلس شورای اسلامی، ماموران امنیتی با یورش به تجمع کنندگان، ده‌ها تن از آنان را بازداشت کردند که تمامی بازداشت شدگان به مرور با قرار کفالت و وثیقه از زندان آزاد شدند، اما کماکان کیوان صمیمی، ندا ناجی و مرضیه امیری به‌صورت بلاتکلیف در بازداشت به‌سر می‌برند.

بنا به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد، برای فرهاد شیخی یکی دیگر ازبازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر نیز وثیقه تعیین شده است و احتمالا تا ساعاتی دیگر آزاد خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دوازده − 7 =

خروج از نسخه موبایل