سپهرداد گرگین در نشست سراسری گذار؛ لزوم برنامه‌ریزی تشکل‌ها و فعالان درون کشور برای ادامه اعتراض‌ها

سپهرداد گرگین، فعال سیاسی و شاعر مقیم کانادا، در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۲۳ ژوئن ۲۰۱۹ (۲ تیرماه ۱۳۹۸) بر برنامه‌ریزی فعالان داخل کشور برای ادامه اعتراضات و بر لزوم هماهنگی معترضین میان خود تاکید کرد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۲۳ ژوئن ۲۰۱۹ (۲ تیرماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

سپهرداد گرگین ابتدای سخن، چکامه‌ای را که سروده خودش است تقدیم کرد به تمامی خانواده‌های زندانیان سیاسی که چشم به راه عزیزان خود هستند.

آقای گرگین پس از آن، اشاره کرد که همه ما باید فکرهای خود را روی هم گذاشته تا راه‌کاری برای گذار از این استبداد پیدا کنیم و از ‌راه‌های دیگر مبارزاتی هم استفاده کرد.

وی در بخشی اشاره کرد که در زمان حکومت گذشته، سازمان‌هایی که اعتراضات را سامان می‌دادند خود برنامه‌هایی را برای حفاظت از اعتراض‌کنندگان و تظاهر‌کنندگان داشتند و این را باید اکنون در نظر بگیرند.

این فعال سیاسی از جمله گفت: «برای اینکه جلوگیری کنیم از بازداشت و زندانی شدن فعالان باید راه دیگری را یافت و تظاهرات باید برنامه‌ریزی شده‌باشند. به عنوان نمونه افراد دور و بر خود را شناسایی و نفوذی‌ها را بشناسند».

“جمعیت‌ها باید گروه‌هایی را تشکیل دهند و در کنار آن مطمئن شوند که عوامل جهمهوری اسلامی در میان آن‌ها نیست. بازوهایی باشند که از توده‌ها نگهبانی و پاسداری کنند و این‌ها باید سازمان‌دهی شود و کنشگران درون ایران در این مسیر تحقیق کنند تا به نتیجه مثبت برسند”.

سپهرداد گرگین، متولد ۱۳۳۷، از جمله رهبران معترضان سیاسی در دوران انقلاب ۱۳۵۷ بود که پس از بازداشت و خطر جانی از ایران خارج و به کشور کانادا پناهنده شد.

وی از جمله فعالان فرهنگی و سیاسی شناخته شده در اکویل کاناداست و همچنان در حوزه یاری و حمایت از پناهندگان به فعالیت‌های خود ادامه داد.

از سپهرداد گرگین، فعال سیاسی و شاعر، در بسیاری از نشریات، اشعار، یادداشت‌ها و مقالات گوناگون و کتاب‌های «ترانه‌ها و آرزوها»، «دفتر زندگی»، «به پیروان» و «بر بال غزل» منتشر شده است.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در نشست سراسری بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

https://www.gozaar.net/wp-content/uploads/2019/06/Spehrdad_Gorgin-20190623.mp3?_=1

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به صحبت‌های بهمن بامداد، در جریان نشست عمومی گذار در روز یک‌شنبه ۲۳ ژوئن ۲۰۱۹ (۲ تیرماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

2 + پانزده =

خروج از نسخه موبایل