بهمن بامداد در نشست سراسری گذار؛ توضیحی پیرامون دلیل بازداشت و فشار بر برخی از امضا کنندگان بیانیه موسوم به ۱۴ تن

بهمن بامداد، فعال سیاسی به عنوان یکی از حاضرین در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۱۴ جولای ۲۰۱۹ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۸) توضیحی پیرامون دلیل بازداشت برخی از امضا کنندگان بیانیه موسوم به ۱۴ تن ارائه داد و اینکه این شیوه حکومت جمهوری اسلامی برای سرکوب فعالان است.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۱۴ جولای ۲۰۱۹ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

بهمن بامداد در بخشی از این نشست سراسری در خصوص بیانیه موسوم به ۱۴ تن گفت: «توجه داشتیم باشیم؛ رژیم تمام تلاش خود را کرد که به نوعی این حرکت اخیر را تخریب کند و حتی به نام امضا کنندگان، بیانیه‌های دیگری منتشر کردند و این کار تنها از دستگاه اطلاعاتی ایران بر می‌آید، تا اپوزسیون را به جان هم بیندازد و چون آن شیوه‌ها نتیجه نداد، دست به بازداشت برخی از امضاکنندگان زده‌اند».

وی همچنین تاکید کرد که فعالان سیاسی در اینگونه موارد مراقب ترفندهای رژیم ایران باشند.

لازم به توضیح‌است؛ تا لحظه انتشار این مطلب در سامانه گذار؛ دو تن از امضا کنندگان این بیانیه به نام‌های محمد مهدوی‌فر و محمد نوری‌زاد از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده‌اند و برخی دیگر از امضا کنندگان نیز مورد تهدید یا ضرب و جرح قرار گرفته‌اند.

در مورد بیانیه موسوم به ۱۴ تن: «بیانیه‌ای است که به صورت مشترک از سوی ۱۴ فعال سیاسی و مدنی در ایران امضا شده و در آن خواستار عزل علی خامنه‌ای از رهبری جمهوری اسلامی شده‌اند. انتشار این بیانیه در شبکه‌های اجتماعی بازتاب‌ بسیاری داشته‌است.»

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در نشست سراسری بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

https://www.gozaar.net/wp-content/uploads/2019/07/Bahman_Bamdad-20190714.mp3?_=1

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به صحبت‌های بهمن بامداد، در جریان نشست عمومی گذار در روز یک‌شنبه ۱۴ جولای ۲۰۱۹ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 × سه =

خروج از نسخه موبایل