گفتگوی بهرام مشیری و راحله فرج‌زاده طارانی در برنامه سرزمین جاوید

بهرام مشیری، مورخ و پژوهشگر برجسته، در برنامه تلویزیونی سرزمین جاوید با راحله فرج‌زاده طارانی، فعال سیاسی گفتگویی در خصوص فعالیت‌های اخیر زنان در ایران صورت داد.

راحله فرج‌زاده طارانی که در حال حاضر خواهر او حوریه فرج‌زاده، از امضا‌ء کنندگان بیانیه زنان داخل ایران در بازداشت به‌سر می‌برد، گفت: «بیانیه منتشر شده از سوی فعالان خارج از کشور حمایت زیادی شده‌است و به شکل‌های متفاوتی نیز از سوی فعالان داخل کشور حمایت شده‌است.»

خانم طارانی در ادامه افزود: «هر چقدر این حرکت بیشتر عمومی شد، فشارها بر کسانی که این بیانیه اولیه را امضا کرده‌اند بیشتر شد. برخی خانواده‌هاشان تهدید به مرگ شده‌اند و برخی نیز بازداشت شده‌اند.»

این فعال سیاسی در بخشی از صحبت‌های خود به فعالیت‌های اخیر فعالان مدنی در ایران اشاره کرد و نام برخی از بازداشت‌شده‌ها را برشمرد.

خانم طارانی در انتهای سخنان خود تاکید کرد که تا این حکومت وجود دارد اوضاع به همین شکل ادامه خواهد داشت و ما راهی به جز گذار از این حکومت نداریم.

بیانیه موسوم به ۱۴ تن ابتدا توسط ۱۴ نفر از فعالان سیاسی منتشر شد و بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت. پس از آن گروه‌های دیگری نیز در دسته‌های ۱۴ نفره حمایت خود را از این بیانیه و امضا کنندگان آن اعلام کردند.

در این بیانیه خواسته‌هایی از جمله استعفای علی خامنه‌ای از رهبری، تغییر قانون اساسی و گذار از حکومت جمهوری اسلامی ایران مطرح شده‌است.

https://www.gozaar.net/wp-content/uploads/2019/08/Bahram-Moshiri-Rahele_tarani.mp3?_=1

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به گفتگوی بهرام مشیری و راحله طارانی آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیز دنبال کنید.)

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هجده − 9 =

خروج از نسخه موبایل