علی سلیمی در نشست سراسری گذار؛ تلاش کشورهای گروه جی ۷ و چین برای بقای دیکتاتوری در ایران

علی سلیمی، کنشگر مدنی و فعال سیاسی ساکن ترکیه، در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، در روز یک‌شنبه ۸ سپتامبر ۲۰۱۹ (۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۸) از تلاش کشورهای عضو “جی هفت” و دولت چین برای بقای حکومت ایران صحبت کرد و دلایل خود را در این خصوص برشمرد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی در روز یک‌شنبه ۸ سپتامبر ۲۰۱۹ (۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

علی سلیمی در ابتدای صحبت‌های خود از تجربه دوران بازداشت و زندانش از پس از انقلاب ۵۷ ایران گفت و اینکه چطور در سال ۵۹ بازداشت و بازجویی شده‌بود و اینکه در طول دوران زندان بر او چه گذشت.

این فعال سیاسی در میانه سخن از برگزاری نشست “جی هفت” در فرانسه صحبت کرد و اینکه چطور وزرای کشور فرانسه و کشورهای متحده اروپایی در تلاش هستند تا به واسطه دولت‌های چین و روسیه حکومت استبدادی دوام پیدا کند.

آقای سلیمی تاکید می‌کند؛ “از طرف دیگر ایران و چین به سرعت در حال توافق همکاری هستند که شامل ۲۰ سال آینده می‌شود و سرمایه‌گذاری زیادی از سوی دو کشور در این زمینه شده‌است تا نقت به قیمت ناچیزی به چین فروخته شود و چین هم در ازای آن نیروهای زیادی به ایران خواهند فرستاد.”

از نگاه آقای سلیمی این موضوعات از اهمیت زیادی برخوردار است و اینکه کشور چین نیز برای بقای این رژیم به  شدت در تلاش است.

از “جی هفت ” بیشتر بخوانیم.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

https://www.gozaar.net/wp-content/uploads/2019/09/Ali_Salimi-20190908.mp3?_=1

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان علی سلیمی، در جریان نشست وبیناری گذار روز یک‌شنبه ۸ سپتامبر ۲۰۱۹ (۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیز دنبال کنید.)

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

2 × چهار =

خروج از نسخه موبایل