افزایش سوانح کارگری نسبت به سال گذشته

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از مرگ ۴۵ کارگر و مصدومیت ۳۸۲ کارگر براثر حوادث ناشی از کار در سال جاری در این استان، خبر داد و گفت که آمار جانباختگان و مصدومان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۲ و ۴ درصد افزایش داشته است. بنا بر خبری دیگر، مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان گفت که از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه ۱۴ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در این استان جان باخته‌اند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۹ نفر بود، حدود ۵۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

طبق خبرگزاری مهر، علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی مازندران، با بیان اینکه امسال ۴۵ نفر در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل دو درصد افزایش داشت افزود: “بیشترین آمار تلفات حوادث کار در شهرستان‌های ساری و میاندرود با ۱۱، قائم شهر با ۵ مورد فوتی و کمترین در شهرهای تنکابن، محمود آباد، نوشهر هر کدام با یک فوتی ثبت شده است.

وی افزود: “همچنین بیشترین آمار تلفات در مرداد با ۱۳، اردیبهشت با ۱۲ و خرداد با ۹ و کمترین ماه فروردین با ۴ فوتی بوده است و از این تعداد ذکر شده ۳۸نفر متاهل و مابقی مجرد و تعداد چهار نفر از فوت شدگان ناشی از حوادث کار دارای ملیت غیر ایرانی (افغانستان) هستند.

وی با بیان اینکه سنین ۳۱ تا ۴۰سال با ۱۳ مورد دارای بیشترین فوتی و بیش از ۶۱ سال با ۵ فوتی کمترین آمار را داشتند ادامه داد: “در پنج ماهه سال جاری دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با ۱۳، برق گرفتگی با ۱۱، اصابت جسم سخت با ۹، سوختگی با ۷، سایر موارد هم با ۵ فوتی است”.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران یادآور شد: “امسال ۳۸۲ نفر مصدوم شامل ۳۶۶ مرد و مابقی زن ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴ درصد افزایش داشت.

جان‌باختگان حوادث کار در زنجان ۵۵ درصد افزایش یافت
به گزارش ایرنا، مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان روز چهارشنبه گفت: “در پنج ماه امسال ۲۱۰ مورد حوادث ناشی از کار در این استان ثبت شد که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۱۸۵ مورد حادثه، افزایش ۱۳.۵۱ درصدی نشان می دهد”.

وی افزود: “از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه ۱۴ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در این استان جان خود را از دست داده‌اند.”

به گفته وی: “این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۵.۵۶ درصد افزایش داشته است”.

منبع: اتحادیه آزاد کارگران ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هجده + هشت =

خروج از نسخه موبایل