«شهرداری ۴ ماه حقوق نداده است و شوهرم با بیماری سختی دست به گریبان است»

همسر یکی از کارگران شهرداری الوند استان قزوین طی نامه‌ای خطاب به مردم از وضعیت اسفناک معیشتی و بیماری همسرش نوشته است.

وی در این نامه نوشته است که شهرداری ۴ ماه حقوق نداده است و شوهرش با بیماری سختی دست به گریبان است که علاوه بر بی پولی و فقر قادر به درمان شوهر بیمارش هم نیست.

در ادامه نامه او آمده است: «من همسر یکی از آن چند نفر کارگران شهرداری بدبختی هستم که برای گرفتن حق و حقوقش پیش شهردار الوند رفتند و به شهردار گفتند که چند مدتی حقوق نگرفته‌ایم. اما شهردار برای رفع مسئولیت از خودش به همسرم گفته‌ است که با پیمانکار مربوطه صحبت کنید؛ همسرم هم با کلی ناامیدی پیش پیمانکار رفت که پیمانکار که نامش واعظی است همسرم را تهدید کرد که همینه که هست اگر ناراحت هستید بروید پی کارتان و او را تهدید به اخراج کرد.»
«به مدت ۴ ماه همسرم را فرستادند به لرستان در دور‌افتاده‌ترین روستاها که برای سیل‌زدگان خانه بسازند. سپس او را که بیمار بود به قزوین فرستادند که الان نزدیک به یک‌ماه است که او را در منزل با داروهای سنتی مداوا می‌کنم که تا بحال بهبودی حاصل نشده است.»

«تشویقی نخواستیم؛ حق ماموریت نخواستیم؛ حقوق ما را بدهند تا بتوانم همسرم را درمان کنم. خواهش می‌کنم که هرکس که صدای مرا می‌شنود و این نامه را می‌خواند حرف همه‌ی کارگران مظلوم را به گوش بی‌غیرتان دولت برسانند؛ چراکه اینها همه انسان هستند.»

یاد‌آوری می‌شود که ۴ ماه است که حقوق نزدیک به ۲۰۰ کارگر پیمانکاری شهرداری الوند در استان قزوین پرداخت نشده است.
این کارگران که در شهرداری الوند به‌صورت پیمانی تحت مسئولیت شرکت تارا نام آسیا مشغول کارند، دست‌کم ۴ ماه حقوق طلب دارند.

طبق اظهارات کارگران شهرداری الوند، آنها به دلیل عدم دریافت حقوق و دستمزد در ۴ ماه گذشته در بدترین وضعیت مالی و معیشتی به ‌سر می‌برند.

منبع: اتحادیه آزاد کارگران ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

2 × دو =

خروج از نسخه موبایل