برنامه “گفتمان نوین دموکراسی و داد،” گفتگوی “رضا بدیعی” مدیر سامانه گذار با “عمر مینایی” فعال جنبش کارگری

برنامه “گفتمان نوین دموکراسی و داد” از سامانه “فراسوی گذار از استبداد به دموکراسی و داد” به منظور بررسی، تحلیل و تفسیر گذشته و حال، برای استقرار دموکراسی و داد است.

در بخش اول گفتمان روز شنبه ۱۰ اکتبر ۲۰۲۰- ۱۹ مهر ۱۳۹۹، “رضا بدیعی” مدیر سامانه گذار با اشاره به وضعیت بحرانی اختلافات بین ارمنستان و آذربایجان، اظهار نمودند که تنش‌ها باعث ورود غارتگران بین‌المللی می‌شود و از طرفی ویرانی‌های اقتصادی در ایران که در حال حاضر باعث سقوط ارزش پول ایران گردیده و از بین رفتن میلیون‌ها شغل و بیکار شدن چرخه تولید در کشور شده است.

در ادامه “عمر مینایی” بعنوان کنشگر سیاسی و فعال جنبش کارگری گفتگوی خود را با ارائه آماری از وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم ایران آغاز کرد؛
۱۹‌میلیون نفر حاشیه‌نشین و بد مسکن، ۱۸۰ میلیون نفر خانوار نیازمند مساعدت و کمک، ۶۰ میلیون نفر مستحق دریافت یارانه، ۵۳٪ بدون خودرو، ۴۳٪ بدون مسکن (مستاجر)، ۳۹٪ بدون هیچ پس‌اندازی هستند.
ایشان در ادامه به اعتراضات کارگری اشاره کردند و گفتند: مراکز تولید نفت و پتروشیمی که دولت با چنگ و دندان نگه‌داشته بود دچار بحران شده‌اند.
“عمر مینایی” در رابطه با ترس و وحشت رژیم از تجمع مردمی اظهار داشت که: امروز بین حاکمیت و مردم شکاف عمیقی ایجاد شده است. مردم بدنبال کوچکترین بهانه به خیابان‌ها می‌ریزند. این زنگ خطر برای جمهوری اسلامی است. به همین خاطر تلاش می‌کنند از آن جلوگیری کنند و مردم را سرکوب کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هفده − چهارده =

خروج از نسخه موبایل