برنامه “گفتمان نوین دموکراسی و داد؛” گفتگوی “رضا بدیعی” مدیر سامانه گذار با “احمد خزاعی” پژوهشگر

برنامه “گفتمان نوین دموکراسی و داد” از سامانه “فراسوی گذار از استبداد به دموکراسی و داد” به منظور بررسی، تحلیل و تفسیر گذشته و حال، برای استقرار دموکراسی و داد است.

در بخش دوم گفتمان روز شنبه ۱۰ اکتبر ۲۰۲۰ – ۱۹ مهر ۱۳۹۹، “رضا بدیعی” مدیر سامانه گذار با بیان اینکه تعطیل شدن بخشی از نانوایی‌ها در ارومیه بعلت نداشتن مواد اولیه و ادامه این بحران، آیا ممکن است که کشورمان دوباره دچار قحطی و نابودی مردم ایران شود؟ حاکمیت جنایتکار ارازل و اوباش پاسخگو نخواهند بود بلکه این تنها وظیفه روشنفکران و روشنگران و همراهان مردم ایران خواهد بود که گذشته را چراغ راه آینده کنند.

در ادامه صحبتهای “احمد خزاعی” در ارتباط با “تغییر ساختار حکومت بوسیله مردم امکان پذیر خواهد بود” را خواهیم شنید.

“احمد خزاعی:” همچنان که شما فرمودید ما در مرحله بسیار تعیین کننده‌ای از مبارزه زحمت کشان، اردوی کار و اردوی سرمایه یعنی اردوی استثمار قرار داریم. البته این دو اردو، دیدگاه‌ها، گرایش‌ها و روش‌های متفاوتی دارند. اردوی سرمایه تلاش می‌کند افراد را از وابستگی‌های تشکلاتی، طبقاتی، سیاسی و اجتماعی بیرون بیاورد.
در عوض ما برای تکامل فرد، که شرط تکامل جامعه متعالی برای رسیدن به سوسیالیسم است، تلاش و فعالیت می‌کنیم.
ایشان در ادامه به فقر و تنگدستی مردم و غارت، جنایت و چپاول حکومت پرداختند.
آقای “خزاعی” گفتند: خوشبختانه طبقه‌ی کارگر به میدان آمده است‌ و آگاه‌تر و منسجم‌تر به پیش می‌رود. باید طبقه‌ی کارگر به آگاهی و سوسیالیستی برسد و با تغییر صرفا رژیم راضی نشود. لازم است به دگرگونی بنیادی و برای رسیدن به حاکمیت شورایی مبارزه و تلاش کند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

17 − هفت =

خروج از نسخه موبایل