ضرب و شتم یک زباله گرد توسط ماموران شهرداری

این اولین بار نیست انسانهایی که برای تامین معاش خود و خانواده‌شان تن به جمع آوری زباله میدهند و یا در زباله‌ها بدنبال غذا میگردند مورد ضرب و شتم ماموران شهرداری و یا پیمانکاران وابسته به شهرداری قرار میگیرند.

به گزارش گذار سامانه دمکراسی و داد؛ در بهمن ماه سال ۱۳۹۹ نیز مردم در روز روشن شاهد کتک خوردن انسان دیگری بودند که در زباله‌ها بدنبال نان می‌گشت.

هم چنین، در تاریخ سیزده شهریور سال ۹۷ گروه اجتماعی الف در مقاله ای تحت عنوان “ماجرای بریدن گوش پسر زباله‌گرد چیست؟” نوشت: “فیلمی در شبکه‌های اجتماعی در حال دست به دست شدن است که در آن یک کودک کار مدعی می‌شود گوشش توسط ماموران شهرداری بریده شده است”.

زباله را “طلای کثیف” لقب داده اند. به گفته مرتضی طلایی، رئیس پلیس اسبق تهران روزانه ۲۰ میلیارد تومان رانت در مافیای زباله، این طلای کثیف، بین افراد جابجا می‌شود و یا بقول سایت «شهر» در شهریور ۹۹ بسیاری از پیمانکاران در قرارداد با شهرداری‌ها برای جمع‌آوری زباله‌ها آنقدر پول به جیب زده‌اند که حالا میلیاردر شده‌اند.

این رشته از اقتصاد در ایران همچون دیگر رشته‌ها تحت کنترل باندهای مافیایی است. کودکان و هم چنین بزرگسالان تنها در صورتی میتوانند به زباله گردی بپردازند که مطیع و فرمانبردار این مافیای اقتصادی باشند.در غیر این صورت جریمه کتک خوردن و یا بریده شدن گوش در انتظار آنهاست.

وضعیت بسیار فلاکتبار معیشتی و بیکاری منجر می‌شود که تعداد زیادی از افراد به اَعمالی از جمله زباله‌گردی روی آورده و در چنین موقعیتی گرفتار آیند. این شرایط دیگر برای بشریت آزادیخواه و برابری طلب قابل تحمل نیست و باید به این وضعیت پایان داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

17 − هشت =

خروج از نسخه موبایل