ارزیابی نهادهای امنیتی از شرایط جامعه: قیام گرسنگان در راه است

قیام گرسنگان

نهادهای امنیتی در جمهوری اسلامی، گزارش‌هایی را درباره شرایط فعلی جامعه تهیه و هشدار داده‌اند که به زودی شاهد قیام گرسنگان و فقرا که بخش عظیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند، خواهیم بود.

به گزارش گذار سامانه دمکراسی و داد، با قطعی شدن تصمیم دولت ابراهیم رئیسی مبنی بر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و وارد فاز اجرایی شدن آن از هفته آینده، نهادهای امنیتی پیش‌بینی کرده‌اند که نرخ کالاهای اساسی مانند گوشت، مرغ، لبنیات، روغن و … یک جهش پنجاه درصدی خواهد داشت.

این در حالی است که در حال حاضر نیز گرانی و تورم، فشار فزاینده‌ای به طبقه کم‌درآمد و دهک‌های پایین درآمدی وارد آورده است.

یک بررسی امنیتی که به صورت محرمانه برای سران نظام ارسال شده، به زوایا و سناریوهای مختلف این موج افزایش قیمت پرداخته و خاطر نشان می‌کند که جامعه امروز ایران آماده یک قیام سراسری است.

در این تحلیل آمده است: در صورت بروز ناآرامی‌های معیشتی، دامنه این اعتراضات بیشتر از تمام اعتراضاتی است که تاکنون شکل گرفته است. این اعتراضات سراسری و به مراتب بزدگ‌تر اعتراضات کوی دانشگاه در سال ۷۸ تا اعتراضات ۱۳۸۸ و همچنین اعتراضات دی ماه ۹۶ و آبان ۹۸ خواهد بود.

از سوی دیگر در این بررسی امنیتی تاکید شده است که دست حکومت در برخورد قهری و کشتار مشابهه آبان ۹۸ بسته است و وارد این فاز شدن تبعات غیر قابل جبران داشته و حتی ممکن است به اعتصابات سراسری و سقوط رژیم منجر گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

بیست + 6 =

خروج از نسخه موبایل