بازداشت یکی دیگر از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان

محمد حبیبی از منتقدان سیاست‌های آموزشی و خصوصی‌سازی آموزش و پرورش است و «کالایی‌شدن آموزش» را بر خلاف قانون اساسی می‌داند.

«محمد حبیبی» یکی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران ۱۲ اسفند توسط نیروی‌های امنیتی بازداشت شد.

به گزارش گذار، «محمد حبیبی» عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران بعدازظهر دیروز ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ توسط ماموران امنیتی، در محل کار خود و هنگام تدریس با استفاده از اسپری فلفل و ضرب و شتم شدید بازداشت شد.

نیروهای امنیتی پس از بازداشت این فعال صنفی، وی را با دستان بسته تا منزل شخصی‌اش همراهی کردند و پس از تفتیش کامل منزل، به مکانی نامعلومی منتقل کردند.

کانون صنفی معلمان تهران ساعاتی پیش در همین ارتباط اطلاعیه ای منتشر کرد و اعتراض شدید خود، نسبت به بازداشت خشونت بار این فعال صنفی نشان داد و خواستار آزادی فوری و بی قید وشرط ایشان شد.

متن کامل بیانیه کانون صنفی معلمان تهران در ادامه آمده است:

خبر کوتاه است: محمد حبیبی عضو هیات مدیره‌ی کانون صنفی معلمان در محل کار خود همراه با ضرب و شتم بازداشت شد. متاسفانه برای بازداشت ایشان از اسپری فلفل استفاده شده و بعد از بازداشت ایشان را به منزل برده تا از محل سکونت تفتیش به عمل آید. در آنجا نیز در حضور همسایگان به رفتارهای خشن و غیر قانونی خود ادامه می دهند، این خشونت در حدی بوده است که همسایگان با تماس به پلیس ۱۱۰ خواهان پایان دادن به این نوع برخورد شدند.

کوتاهی خبر اما هرگز به معنای کم اهمیت بودن آن نیست. شبیه این خبر در دوره‌های زمانی مختلف بارها در کشور ما تکرار شده، اما ظاهراً ذهن خالقان چنین اخباری در مداری بسته، حرکت اشتباه پیشینیان را تکرار می‌کند، بی هیچ اندیشه ای.

اینان از سیاست و حکومت، اعمال زور آن را می‌فهمند و از عدالت ظلم بالسویه را. هم از این روست که نهادهای مدنی را مزاحمان دشمن ساخته می‌پندارند و فعالان آن را برهم زننده‌ی امنیت! چرا که رشد نهادهای مدنی به معنای حضور و ایفای نقش بیشتر شهروندان در عرصه تصمیم‌ گیری‌ها است که این با بینش و چینش سیاسی آنان مغایرت دارد. لذا با دستگیری و زندانی نمودن برخی و اعمال محدودیت‌های شدید برای پاره‌ای دیگر از چهره‌های شاخصِ این نهادها به گمان خود سعی در مهار حرکت‌های احتمالی آنان می‌نمایند. اینان نه درکی از تاریخ دارند و نه از روند جاری امور می‌آموزند.بی توجه به حوادث اخیر و تحولاتی که در بطن جامعه در جریان است، همچنان در مدار بسته‌ی سرکوب دور باطل می‌زنند.

کانون صنفی معلمان ضمن بیان اعتراض شدید خود نسبت به دستگیری همراه با ضرب و شتم محمد حبیبی عضو موثر هیات مدیره، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط او و پایان بخشیدن به سیاست سرکوب فعالان و نهادهای مدنی توسط تمامی ارگان‌ها و نهادهای مسئول و غیر مسئول حکومتی است.

انجمن صنفی معلمان کردستان-مریوان نیز در محکومیت ضرب و شتم و دستگیری محمد حبیبی بیانیه ای منتشر کرد:

معلمان،دانش اموزان،فعالین کارگری و اجتماعی و مردم حق طلب ایران:

محمد حبیبی عضو هیات مدیره‌ی کانون صنفی معلمان تهران، فعال صنفی و رسانه‌ای روز شنبه ۱۲ اسفندماه در زمان تدریس و در محل کار با ضربات اسلحه و پاشیدن مستقیم اسپرى بر چشمانش، در حضور همکاران و شاگردانش مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفته و سپس به مکان نامعلومى انتقال داده شد.
در سال های اخیر سیکل تکراری حمله و تعرض به فعالین تمام عرصه‌ها منطق مسلط تمام دولت‌ها بوده و برای همه‌ی فعالین صنفی و جامعه‌ی معلمین ثابت شده که تنها راه عبور از این وضعیت انسجام و تشکل در ابعادی وسیع‌تر و قوی‌تر است.
دولت‌های پی‌درپی با شعارهای رنگارنگ و عوام فریبانه برای جامعه‌ی آموزش و پرورش ارمغانی بجز ارعاب و سرکوب نداشته‌اند و تاکنون در برابر مطالبه‌گری و حق طلبی تشکل‌های قانونی صنفی موضعی بجز خشونت و سرکوب نداشته‌اند .
انجمن صنفی معلمان کردستان -مریوان ضمن محکوم کردن شدید تعرض به فعالین صنفی و تاکید برحق تشکل یابی مستقل معلمان خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط محمد حبیبی معلم دلسوز و متعهد بوده و اعلام می‌دارد که مسئولیت هرگونه خطری که متوجه این فعالی صنفی گردد برعهده‌ی حاکمیت و بانیان چنین تعدی‌هایی می باشد.

“انجمن صنفی معلمان کردستان-مریوان
دوازدهم اسفندماه نود و شش”

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

4 × 3 =

خروج از نسخه موبایل