نامه زندانیان سیاسی رجایی‌شهر در سوگ شریف باجور فعال محیط زیست

۵ تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر با انتشار نامه‌ای سرگشاده، جان باختن شریف باجور و ۳ تن دیگر از فعالان محیط زیست کردستان را تسلیت گفتند.

به گزارش گذار، زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین‌پناهی، زندانیان سیاسی محکوم به اعدام و سعید شیرزاد و آرش صادقی دو زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج، چهارشنبه ۷ مردادماه ۹۷ با انتشار نامه‌ای سرگشاده جان باختن “شریف باجور” فعال محیط زیست و سه تن دیگر از فعالان زیست محیطی کردستان را تسلیت گفتند.

گفتنی است در پی آتش‌سوزی بخش‌هایی از جنگل‌های مریوان در سوم شهریور ماه ۹۷، شریف باجور از فعالان محیط زیست مریوان و یکی از اعضای “انجمن سبز چیا” همراه سه تن دیگر در حین اطفای حریق بخش‌هایی از جنگل، در شعله‌های آتش جان باختند.

نامه‌ی سرگشاده این ۵ زندانی سیاسی را بخوانید:

“من آنی‌ام که به مرگ طبیعی شوم هلاک
وین کاسه خون به بستر راحت خوشم و هم
به فرمان حقیقت افتم اندر قبر با شادی
که تا بیرون کشم از قعر ظلمت نفس آزادی
در بهت و ناباوری تمام خبر جانباختن و در آتش سوختن شریف باجور و چند تن دیگر از دوستانش وجودمان را به آتش کشید؛ در خود مانده‌ایم چگونه با این واقعیت تلخ کنار بیاییم که بلوط‌های زاگرس رفیقی شریف را از دست دادند و با در آتش سوختنش این‌بار زاگرس برای همیشه داغدار شد و در آتش سوخت.
شریف باجور که به غایت نامش شریف بود و اندوه از دست دادنش زاگرس را برای همیشه عزادار کرده است و در تمامی این سال‌ها رفیق و همراه کوه‌ها و دشت‌ها و جنگل‌های کردستان بود و اگر در هر جای دیگری از این کره خاکی می‌زیست جان‌باختنش عزایی عمومی می‌شد ولی در سکوت خبری رادیو و تلویزیون حکومتی برای همیشه در قلب مردمش جاودانه و قهرمان شد و داغی ابدی را بر دل ملتش نهاد و شریفی چون او را که کمتر به چشم دیده، او که غمخواری بود که راه نوین مبارزه را برای ملتش به جاگذاشت.
راه نوینی که با دست‌های خالی حافظ و نگهبان بلوط‌های زاگرس بود و با پاهایش برای جهانی از صلح رکاب زد که لایق نام شریفش بود و وجودش را به دور از فلش‌های دوربین و خبرهای رسانه‌ای به گرسنگی سپرد.
ما تنی چند از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت این تراژدی اسفناک را به بازماندگان این والاشریف جانباخته و دیگر در آتش سوختگان زاگرس که متاسفانه نامشان را نمی‌دانیم و به رفقا و یاران وی در انجمن سبز چیا و تمامی دلسوزان محیط زیست و همینطور به ملت کردستان که والاترین شریف زمانه‌اش در آتش سوخت را تسلیت می‌گوییم و خود را همدرد آنان می‌دانیم که درد جانباختن این عزیزان وجودمان را دگرباره به آتش کشید و خود نیز در این آتش سوختیم.
زانیار مرادی، لقمان مرادی، رامین حسین‌پناهی، سعید شیرزاد، آرش صادقی
زندان رجایی شهر کرج / چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷″

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پنج × یک =

خروج از نسخه موبایل