اجرای حکم شلاق شاعر و نویسنده آذربایجانی

روز گذشته، حکم شلاق محمدحسین سوداگر، شاعر و نویسنده آذربایجانی در دادسرای شهرستان خوی اجرا شد.

به گزارش گذار، روز گذشته، یک‌شنبه دوم دی‌ماه، حکم ۷۴ ضربه شلاق محمدحسین سوداگر، شاعر و طنزنویس آذربایجانی که پیش‌تر از سوی شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری ۲ شهرستان خوی به اتهام “نشر اکاذیب” صادر شده‌بود، در دادسرای این شهر اجرا شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گفت: «این حکم مرتبط با شکایت سال ۹۶، مجید مقدم رئیس شورای شهر خوی و اعمال نفوذش در دادگاه، صادر و به اجرا در آمده‌است و دلیل آن طرح سوالاتی از جانب آقای سوداگر از مجید مقدم عنوان شده‌است».

این منبع افزود:‌ «آقای سوداگر در مطالب طرح شده اش، گفته بود که وی مدرک دکترا ندارد و فقط دارای مدرک فوق لیسانس است و چرا خودش را در پوسترهای انتخاباتی دارای مدرک دکترا و استاد دانشگاه شهید بهشتی معرفی می‌کرده‌است».

لازم به توضیح است که بنا به گزارش این منبع آگاه “چهار روز پیش اجرای احکام خوی با آقای سوداگر تماس گرفته و از او خواسته بودند که به دادگاه مراجعه کند، اما به دلیل عدم مراجعه وی به دادگاه، ماموران امنیتی روز گذشته به منزل او مراجعه کرده و ضمن بازداشتش، او را به دادسرای خوی منتقل و همان‌جا نیز حکم شلاق را اجرا کردند».

گفتنی است، اجرای حکم شلاق این شاعر و نویسنده، باعث بروز واکنش‌هایی از سوی فعالان مدنی آذربایجانی شده‌است.

فعالان حقوق بشر و نهادهای بین‌المللی، اجرای احکام شلاق را مصداق بارز شکنجه دانسته و در بیانیه‌های مختلف آن را مخالفت کرامت انسانی و تحقیرآمیز می‌دانند.

۱ دیدگاه

  1. الحمدالله با اجرای حکم ،مدرک دکترای اون آقا تایید شد .
    فکر کنم اگه به نیت ۱۴ معصوم ،۱۴ ضربه دیگه بیشتر میزدند اون آقاهه به درجه پروفسوری هم میرسید!
    وای بر ما ملت با این قوانین عهد حجری…

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

نوزده − ده =

خروج از نسخه موبایل