غزلی از سپهرداد گرگین در نشست وبیناری گذار تقدیم به مادران دادخواه

سپهرداد گرگین، شاعر و فعال سیاسی، در وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۲۵ نوامبر ۲۰۱۸ (۴ آذرماه ۱۳۹۷) غزلی را که خود سروده‌اند، به تمام مادران دادخواه در سراسر دنیا تقدیم کرد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۲۵ نوامبر ۲۰۱۸ (۴ آذرماه ۱۳۹۷) برگزار شد.

در این نشست وبیناری سپهرداد گرگین، غزلی را که ویدئوی آن در انتهای همین مطلب آمده است، به تمامی مادران دادخواه در سراسر جهان تقدیم کرد.

غزلی با نام دلتنگی:

اشکها بی تو چسان باز سرازیر شدند

بغض ها هم چه غریبانه گلوگیر شدند

روز هائی که تو رفتی و نبودی با من

کنج تقویم نشستند و زمین گیر شدند

راه ها رد پی پای تو را می گیرند

کوچه ها درغم و اندوه نفس گیر شدند

کاش می شد که فراموش کنم لبخندت

روزهائی که به سر آمد و دلگیر شدند

تک تک یاخته هایم به تو می اندیشند

لحظه هایم همه در پای غمت پیر شدند

کاش این ثانیه ها حال مرا بنویسند

لحظه هائی که تو را منتظرم دیر شدند

رفتی و بر در و دیوار دلم غم بارید

گردش عقربه ها از دوران سیر شدند

عاشقانی که به دنبال خودت میبردی

با کمند سر گیسوی تو زنجیر شدند

بهتر از این نشد امشب بنویسم چو (سپهر)

دردهایش به چسان جاری و تحریر شدند

برگرفته از کتاب “بر بال غزل” از «سپهرداد گرگین»

سپهرداد گرگین، متولد ۱۳۳۷، ساکن اکویل کانادا است. او از جمله رهبران معترضان سیاسی در دوران انقلاب ۱۳۵۷ بود که پس از بازداشت و خطر جانی از ایران خارج و به کشور کانادا پناهنده شد.

این فعال سیاسی از جمله فعالان فرهنگی و سیاسی شناخته شده در اکویل کاناداست و همچنان در حوزه یاری و حمایت از پناهندگان در سالیان اخیر فعالیت دارد.

از سپهرداد گرگین، فعال سیاسی و شاعر، در بسیاری از نشریات، اشعار، یادداشت‌ها و مقالات گوناگون و کتاب‌های «ترانه‌ها و آرزوها»، «دفتر زندگی»، «به پیروان» و «بر بال غزل» منتشر شده است.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در وبینار بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

https://www.gozaar.net/wp-content/uploads/2019/01/Sepehrdad_Gorgin-Gozaarnet-20181125.mp3?_=1

در ادامه فایل صوتی و تصویری غزلی از سپهرداد گرگین، در جریان نشست وبیناری گذار در روز یک‌شنبه ۲۵ نوامبر ۲۰۱۸ (۴ آذرماه ۱۳۹۷) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

 

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سه + یازده =

خروج از نسخه موبایل