یدی بلدی در نشست وبیناری گذار؛ “قدم‌های اساسی را برداریم و روی محورهای آن به توفق برسیم”

یدی بلدی، جامعه‌شناس و کنشگر سیاسی، در وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، در روز یک‌شنبه ۱۳ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۳ دی‌ماه ۱۳۹۷)، گزارشی از حرکت‌های اخیر که در جهت همگرایی‌ برای گذار از استبداد اسلامی ارایه داد و بر لزوم برداشتن قدم‌های اساسی تا رسیدن به دموکراسی تاکید کرد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، روز یک‌شنبه ۱۳ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۳ دی‌ماه ۱۳۹۷) برگزار شد.

یدی بلدی، در این نشست وبیناری، گزارشی از حرکت‌های اخیر در جهت همگرایی‌های صورت گرفته ارایه داد و در بخشی از صحبت‌هایش گفت: «خوشبختانه هر چه جنبش آزادی خواهی جلوتر می‌رود، به همان نسبت هم اتحاد میان نیروها زیادتر می‌شود و از رازهای ماندگاری جمهوری اسلامی همین تفرقه و پراکندگی نیروهای سیاسی بود».

آقای بلدی در بخش دیگری از سخنان اضافه‌کرد: «در این سال اخیر به ویژه بعد از جنبش دی‌ماه شاهد هستیم که گام‌های موثری در این مسیر برداشته شده‌است».

این کنشگر سیاسی افزود: «در جریان اخیر اسماعیل بخشی هم دیدیم که تمام جریانات چپ برای حمایت از اسماعیل بخشی به پاخاستند و ما باید قدم‌های اساسی را برداریم که در وهله اول، آزادی دین، جدایی دین از سیاست، گذار مسالمت آمیز، برابر اقوام ایرانی و دموکراسی است و این‌ها محورهایی است که باید روی آن به توافق برسیم و خوشبختانه مرتب سمینارها و بحث و گفتگوهایی در این زمینه دارد شکل می‌گیرد».

یداله بلدی، جامعه‌شناس کرمانشاهی و کنشگر سیاسی ساکن آلمان، از جمله زندانیان سیاسی و مبارزان با سابقه آزادیخواه کُرد است که در سال‌های پیش از انقلاب در زندان‌های رژیم شاه محبوس بود. او کماکان و به صورت مستمر با نوشتن مقالات انتقادی و روشنگرانه و همچنین با انجام فعالیت‌ها و برپایی میتینگ‌های سیاسی و اعتراض‌های حقوق بشری حضور موثر دارد.

گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

https://www.gozaar.net/wp-content/uploads/2019/01/Yadi_Baladi-Gozaarnet-20190113.mp3?_=1

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان یدی بلدی، در جریان نشست وبیناری گذار در روز یک‌شنبه ۱۳ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۳ دی‌ماه ۱۳۹۷) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

 

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 × سه =

خروج از نسخه موبایل