پروین محمدی فعال کارگری به زندان کچویی کرج منتقل شد

پروین محمدی، فعال کارگری، با قرار بازداشت موقت یک‌ماهه، روانه زندان کچویی کرج شد.

صبح امروز، پنج‌شنبه ۱۱ بهمن‌ماه، پروین محمدی، فعال کارگری و نائب رییس اتحادیه آزاد کارگران ایران، که نهم بهمن‌ماه بازداشت‌ شده‌بود، با قرار بازداشت موقت یک‌ماه، به زندان کچویی کرج منتقل شد.

تلگرام  اتحادیه آزاد کارگران به نقل از محمدعلی جداری فروغی، وکیل مدافع پروین محمدی نوشته‌است: «صبح امروز با چند وثیقه گذار به شعبه ۱۱ دادسرای فردیس کرج مراجعه کردیم و پروین محمدی نیز از بازداشتگاه اعزام شده بود. وثیقه برای قرار ۳۰۰میلیون تومانی پذیرفته نشد و مجددا قرار بازداشت موقت ۱ ماهه صادر و پروین محمدی به زندان کچویی کرج منتقل شد».

اتحادیه آزاد کارگران ایران، پیش از این، در تاریخ هشتم بهمن‌ماه، از احضار پروین محمدی،‌ به وزارت اطلاعات، برای آنچه «پاسخ گویی به اتهام ها»‌ نامیده شده، خبر داده‌بود.

پروین محمدی، از سوی مأموران کلانتری ۱۱ فردیس کرج در روز سه‌شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، بازداشت شده‌بود.

این تشکل صنفی اشاره کرده‌بود که احضار پروین محمدی پس از آن انجام شده که جعفر عظیم‌زاده،‌ دبیر هیات مدیره این تشکل کارگری،‌ برای اجرای حکم شش سال زندان فراخوانده شده است.

محمدعلی جداری‌فروغی، وکیل دادگستری، در خصوص آخرین وضعیت جعفر عظیم زاده، فعال کارگری و دبیر هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، که عصر سه‌شنبه ۹ بهمن توسط مأموران کلانتری ۱۱ فردیس کرج بازداشت شده، به ایلنا نیز گفته‌بود: «با پیگیری‌هایی که انجام دادم، مشخص شد که با نیابت قضایی صادره بر مبنای محکومیت، عظیم زاده به ۶ سال زندان محکوم شده و روانه زندان اوین شده است».

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

15 + هشت =

خروج از نسخه موبایل