گفتگوی رضا بدیعی با یداله بلدی در سلسله گفتمان‌های گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، در مورد انقلاب ۵۷ و نقش نیروهای مختلف در شکل‌گیری آن-بخش اول

گفتگوی رضا بدیعی با یدی بلدی، جامعه‌شناس و کنشگر سیاسی، در سلسله گفتمان‌های گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی؛

به گزارش گذار، روز یک‌شنبه ۳ مارس ۲۰۱۹ (۱۲ اسفندماه ۱۳۹۷)، گفتگوی رضا بدیعی با یداله بلدی در سلسله گفتمان‌های گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، در مورد انقلاب ۵۷ و نقش نیروهای مختلف در شکل‌گیری انقلاب در چند بخش انجام شد.

یدی بلدی رویکرد خود را در خصوص وقایع تاریخی مبارزات در ایران و نقش آن در شکل‌گیری انقلاب بیان کرد.

این فعال سیاسی گفت:‌ «در ۱۱۰ ساله اخیر مردم در جنبش‌های به پاخاسته سرکوب شدند و وقتی می‌بینیم انقلابی با آن عظمت به وجود می‌آید، ولی به جای روی کار آمدن دموکراسی، شاهدیم که دیکتاتوری حاکم شد».

آقای بلدی در بخشی از سخنانش نیز اضافه کرد: «امیدواریم در آینده اولین هدف‌مان این باشد که مسئله فردی کنار رود، چرا که همین موضوع به ما ضربه زده‌است. ما باید توافق کنیم که کشور را در شرایط کنونی صحبت اول ما بر اساس دموکراسی باشد و حول آن محور جمع شویم و عدالت اجتماعی را برقرار کنیم. به نظر من عدالت اجتماعی و دموکراسی همسو هستند. موضوع دیگر جدایی قوانین دینی از قوانین مدنی است».

https://www.gozaar.net/wp-content/uploads/2019/03/Goftoman-Reza_Badiee-Yadi_Baladi-Gozaarnet20190303.mp3?_=1

در ادامه، فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش اول گفتگوی رضا بدیعی با یدی بلدی، آمده است. (ضمنا فایل‌های تصویری سلسله گفتمان‌های گذار را در تلگرام و اینستاگرام گذار دنبال کنید.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

5 × 1 =

خروج از نسخه موبایل