تفهیم اتهام سه تن از بازداشت‌شدگان تجمع اعتراضی در مریوان و آزادی با قرار کفالت

سه تن از بازداشت‌شدگان تجمع اعتراضی در مریوان، به اتهام «اخلال در نظم عمومی» در دادگاه تفهیم اتهام شده و سپس با قرار کفالت آزاد شدند.

به گزارش گذار، روزشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، سه تن از فعالان مریوانی که در جریان تجمع اعتراضی در محکومیت «قتل‌های زنجیره‌ای» بازداشت شده بودند به اخلال در نظم عمومی متهم شدند.

شعبه ۴ دادگاه مریوان، محمد دانش، سمیه روزبه و دیمن فتحی، بازداشت‌شدگان تجمع اعتراضی مریوان را به اخلال در نظم عمومی متهم کرد.

بازداشتی های مراسم اعتراض علیه قتل های ناموسی در مریوان یعنی سمیه روزبه، محمد دانش و دیمن فتحی در شعبه ۴ دادگاه مریوان به اخلال در نظم عمومی متهم شدند.

قاضی دادگاه قصد بازداشت آنها را داشت که با دفاعیات وکیل مدافع آنها با قرار کفالت ۲۵ میلیون تومانی بطور موقت آزاد گردیدند.

شایان ذکر است که؛ روز پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، شماری از فعالان مدنی مریوان پس از انتشار اخباری مبنی بر قتل و خودکشی زنان در مریوان تجمع اعتراضی را با شعار ” نه به خشونت علیه زنان” و “نه به قتل‌های ناموسی” برگزار کردند.

در این تجمع اعتراضی تعدادی از معترضان از جمله “دیمن فتحی، سمیە روزبە، محمد دانش، کویار خیشکار، هیمن کانی سانانی، مژدە مردوخی و حمید قبادی” توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

با این حال و با وجود فشارهای نیروهای امنیتی شهروندان و فعالین مدنی معترض مریوان در قبرستان «بهشت مصطفی» تجمع اعتراضی خود را برگزار و خشونت علیه زنان را محکوم کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 × 5 =

خروج از نسخه موبایل