مجید دارابیگی در نشست وبیناری گذار؛ اتحاد همه نیروهای ترقی‌خواه و جلوگیری از جریانات ارتجاعی

مجید دارابیگی (وریا بامداد)، کنشگر سیاسی، نویسنده و پژوهشگر، در وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، در روز یک‌شنبه ۱۳ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۳ دی‌ماه ۱۳۹۷)، بر اتحاد همه نیروهای مبارز و ترقی‌خواه تاکید کرد و خواستار اتحادی سراسری برای جلوگیری از جریانات ارتجاعی شد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، روز یک‌شنبه ۱۳ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۳ دی‌ماه ۱۳۹۷) برگزار شد.

مجید دارابیگی، فعال سیاسی گفت: «ما مدافع حقوق اکثریت مردم، یعنی کارگران و زحمت‌کشان هستیم و این به این معناست که ما از جریاناتی دفاع می‌کنیم که بیشتر تحت ستم بوده‌اند و هنوز هم بعد از گذشت بیشتر از ۱۰۰ سال از مشروطیت و ۴۰ سال پس از انقلاب، ما از ابتدایی‌ترین حقوق محرومیم».

آقای دارابیگی در ادامه گفت: «اگر بخواهم به آنچه در ایران می‌گذرد، اشاره کنم این است که جمهوری اسلامی در پایان خط است، حتی اگر سرکوب آن‌ها ادامه داشته‌باشد، چرا که اگر با رژیم شاه مقایسه کنیم خواهیم دید که در آن دوره دزدی و غارت وجود داشت، اما تا ماه‌های پیش از انقلاب علنی نشده‌بود و ما دیدیم که از اول مهر ۵۷ دزدی و غارت از طریق بانک‌ها و خارج کردن سرمایه‌ها شروع شده‌بود، اما در جمهوری اسلامی، می‌بینیم که بیش از چند سال است که هر آدمی، رقم بسیاری بزرگی را با خود با غارت می‌برد».

این فعال سیاسی افزود: «تمام این‌ها به این معنی است که آن‌ها (حاکمیت کنونی) خودشان درون را بهتر از ما تشخیص داده‌اند و فهمیده‌اند که حکومت از درون در حال از هم‌پاشیدگی‌است و همانطور که دولت ترامپ سعی دارد با یک مسئله خارجی، افکار را از داخل منحرف کند، جمهوری اسلامی هم با شرکت در دعوای سوریه و یمن و … و به زبان سیاسی فرافکنی می‌کند تا افکار را از درون منحرف کند و این به این مفهوم است که جمهوری اسلامی از درون به بن‌بست رسیده‌است».

مجید دارابیگی، اضافه‌کرد: «در این برزخ زمانی، اتحاد نیروهای مبارزه و اتحاد نیروهای ترقی‌خواه بسیار بسیار ضروری است تا اینکه سرنگونی جمهوری اسلامی به خون‌بهای سبک‌ترین تمام شود».

وی گفت: «لازم است که بین خودمان و نیروهایی که به هم نزدیک هستند، اتحادی سراسری شکل بگیرد و آن زمان ما می‌توانیم به جریان‌های ارتجاعی نه بگوییم و امروز نباید به عده‌ای اجازه داد که عوام فریبی کنند و بزرگ‌ترین وظیفه و رسالت ما افشاگری در همین خصوص‌ است».

مجید دارابیگی (وریا بامداد)، کنشگر سیاسی، نویسنده و پژوهشگر، اهل کرندِ کرمانشاه است، و نیز مدرس دانشگاه‌های ایران، و وکیل پایه یک دادگستری بوده است و از اوان دانشجویی فعال سیاسی و تحول‌خواه بوده و به همین دلیل در دو حکومت شاه و حکومت اسلامی زندانی سیاسی بوده‌ است. وی نویسنده کتاب‌های گذری بر زندان شاه در بیش از ۵۰۰ صفحه و جمهوری زندان‌ها – پژوهشی در شکنجه، بازجوئی‌ها و فجایع دوران جمهوری اسلامی به ویژه دهه ۶۰  – (در دو جلد) بالغ بر ۷۰۰ صفحه است.

مجید دارابیگی، نویسنده صدها پژوهش و مقاله‌های سیاسی و دانشگاهی در ایران و خارج از کشور است. او هم‌اکنون در آلمان اقامت داشته و همچنان به کوشش در راه آزادی و استقلال و عدالت اجتماعی ادامه می‌دهد.

https://www.gozaar.net/wp-content/uploads/2019/01/Majid_Dara_Beygi-Gozaarnet-20190113.mp3?_=1

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان مجید دارابیگی، در جریان نشست وبیناری گذار در روز یک‌شنبه ۱۳ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۳ دی‌ماه ۱۳۹۷) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

 

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار × یک =

خروج از نسخه موبایل