کورش کرم‌پور، معلم و شاعر آبادانی با سپردن وثیقه آزاد شد

کوروش کرم‌پور، معلم، نویسنده و شاعر اهل آبادان، با سپردن وثیقه آزاد شد.

روز سه‌شنبه ۲۵ دی‌ماه ۹۷ کورش کرم‌پور، مدیر مسئول هفته نامه «یادگاری»، شاعر و نویسنده اهل آبادان با سپردن وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

آقای کرم‌پور، روز یک‌شنبه ۹ دی‌ماه، مقابل دادگستری آبادان، توسط ماموران امنیتی، بازداشت و به یکی از بازداشت‌گاه‌های اطلاعات سپاه در اهواز منتقل شده‌بود.

پیش از این بیش از هزار نویسنده و فعال مدنی در بیانیه‌ای از وضعیت «کورش کرم‌پور»، ابراز نگرانی کرده‌بودند.

در متن این بیانیه آمده بود: «ما فعالان اجتماعی، فرهنگی و رسانه‌ای ضمن اعتراض به بازداشت «کورش کرم‌پور» اعلام می‌داریم که جای شاعر و اندیشه و بیان او در زندان نیست و پذیرش اندیشه‌های متفاوت اما مدنی اندیشمندان این سرزمین که بی‌گمان «کورش کرم‌پور» یکی از آنان است، از کمترین مطالبات و حقوق این تلاشگران است. نحوه برخورد، سرنوشت، حفظ حرمت و شرایط فعلی او برای ما مهم، اساسی و حیاتی است و تا آزادی بی قید و شرط وی از پیگیری مطالبات بر حق خود در این باره فروگذار نخواهیم بود. قلم و صاحبانش را محترم بشمارید».

رضا مقصودی، سردبیر ماهنامه فرهنگی اجتماعی “حرف‌نقد”، نیز در واکنش به خبر بازداشت کورش کرم‌پور، معلم، نویسنده و شاعر اهل آبادان، نوشته‌بود: «نویسنده را می‌کشند، شاعر را در بند محبوس می‌کنند، معلم را شکنجه می‌دهند، متفکرِ مستقلِ اثرگذار را از صحنه محو می‌کنند و وای به حال کسی که هم نویسنده باشد، هم شاعر، هم معلم و هم متفکر…”کوروش کرم‌پور” همه‌ی این‌ها بود».

کورش کرم‌پور، ۴۰ ساله و اهل آبادان، از شاعران و روزنامه‌نگاران ادبیات ایران و آبادان است. وی آثاری مانند «ولد زن» را در سال ۱۳۸۰، ««صادره از آبادان» را در سال ۱۳۸۳ و اخیرا هم «پروردگارا ایران را به خاطر بسپار.» را منتشر کرد. او صاحب‌امتیاز و مدیر مسئول هفته نامه «یادگاری»، اشعاری به گویش آبادانی سروده که در میان مخاطبینش خصوصا در استان خوزستان جایگاه ویژه‌ای یافته‌است.

وی طی سال‌های گذشته نیز از سوی مقامات قضایی خوزستان به اتهام “نشر اکاذیب” احضار شده بود.

منبع: کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

1 × پنج =

خروج از نسخه موبایل