یک شهروند بهایی در تهران بازداشت شد

آتوسا احمدآئی، شهروند بهایی روز جاری از سوی مأموران وزارت اطلاعات در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش گذار، امروز یکشنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۷، آتوسا احمدآئی، شهروند بهایی، توسط نیروهای وزارت اطلاعات در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

مرتضی اسماعیل‌پور فعال حقوق بشر در این رابطه به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گفت: «مأموران وزارت اطلاعات به منزل آتوسا احمدآئی وارد شده و پس از بازرسی کامل منزل و ضبط برخی از لوازم شخصی از قبیل تلفن همراه، کتاب و لپ‌تاپ او را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.»

بازداشت این شهروند بهایی از سوی مأموران  وزارت اطلاعات در حالی صورت می‌گیرد که خانم احمدآئی در حال پرستاری از پدرشان بودند که پیشتر سکته مغزی کرده بود.

پیش از این نیز دو شهروند بهایی در کرمان بازداشت شده بودند.

فعالان حقوق بهائیان معتقدند، شهروندان بهایی در ایران از آزادی‌های مرتبط با باورهای دینی محروم هستند و بسیاری از شهروندان بهایی صرفا به دلیل اعتقاد به آئین بهایی از سوی نیرو های امنیتی بازداشت و زندانی می‌شوند.

قانون اساسی جمهوری اسلامی، بهاییت را به عنوان دین یا مذهب به رسمیت نمی‌شناسد، بهاییان ایران از حقوق اولیه ای چون حق تحصیل و کار و تشکیل آزادانه مراسم و اعیاد مذهبی محروم‌اند، بازداشت و زندانی کردن بهاییان نیز در طول چهار دهه ادامه داشته است، تعدادی از رهبران و باورمندان به بهاییت نیز در سال‌های ابتدایی استقرار جمهوری اسلامی، اعدام شده و اموال آنان مصادره شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

6 + چهار =

خروج از نسخه موبایل