سیاوش عبقری در نشست وبیناری گذار؛ شرحی بر همگرایی‌های صورت گرفته و توضیحی پیرامون دوره‌های گذار

سیاوش عبقری، فعال سیاسی، در نشست وبیناری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۲۴ مارچ ۲۰۱۹ (۴ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) از همگرایی‌ها و فعالیت‌های اخیر خود گفت و توضیحی هم پیرامون دوره‌های مختلف برای گذار داد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۲۴ مارچ ۲۰۱۹ (۴ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

سیاوش عبقری، فعال سیاسی، در ارتباط با فعالیت‌های حزب «آزادی و رفاه ایرانیان-آرا» و همگرایی‌هایی که اخیرا صورت گرفته توضیح داد.

وی گفت: «لازم است که تبدیل به یک نیرو بشویم و حول حداقل اشتراکات که میان مخالفان حکومت وجود دارد و برای حداکثر هم‌گرایی‌ها در کنار هم قرار بگیریم که البته ما هم مشغول رایزنی‌ با گروه‌های دیگر هستیم».

وی تاکید کرد: «برای گذار از این نظام سه فاز در نظر داریم که اکنون در دوران پیش از گذار هستیم و بعد برای دوران گذار و پس از آن هم برنامه‌هایی لازم داریم».

وی در ادامه به شرح این سه دوره پرداخت و در بخشی از سخنانش گفت: «بعد از برکناری نظام وارد فاز بعدی خواهیم شد که زیر نظر یک شورا، انتخاباتی آزاد برگزار شود و تمام افراد، احزاب و مطبوعات بتوانند خود را متشکل کرده و برنامه‌های خود را معرفی کنند تا تکلیف مردم روشن شود».

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در وبینار بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

https://www.gozaar.net/wp-content/uploads/2019/04/Siavash_Abghari-Gozaarnet-20190324.mp3?_=1

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان حسن نایب‌هاشم، در جریان نشست وبیناری گذار روز یک‌شنبه ۲۴ مارچ ۲۰۱۹ (۴ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا شما می‌توانید فایل‌های تصویری و صوتی مرتبط را در تلگرام و اینستاگرام گذار دنبال کنید.)

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

بیست + سه =

خروج از نسخه موبایل