یک فعال کارگری به دلیل کمک به سیل‌زدگان، به اداره اطلاعات اشنویه احضار شد

عباس هاشم پور، فعال کارگری اهل اشنویه به دلیل کمک به سیل‌زدگان به اداره اطلاعات این شهر احضار شد.

اداره اطلاعات شهر اشنویه روز سه‌شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ عباس هاشم‌پور، فعال کارگری را احضار کرده و به گفته‌اند که جمع‌آوری کمک‌‌ برای سیل‌زدگان را متوقف کند.

به گفته یک منبع مطلع: «اداره اطلاعات اشنویه عباس هاشم‌پور را به صورت تلفنی احضار و به او گفته‌‌اند که نباید بدون مجوز اقدام به جمع‌آوری کمک برای مردم سیل‌زده کند و فعالیت کمپین جمع آوری کمک به سیل‌زدگان را متوقف کند».

این فعال کارگری در روزهای اخیر اقدام به جمع آوری کمک‌ برای یاری رسانی به مردم سیل زده در منطقه کرده بود.

از سوی دیگر معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی از مسدود شدن ۱۰۰ حساب بانکی که به گفته او “بدون ضابطه” اقدام به جمع آوری کمک های نقدی به سیل زدگان برخی استان‌ها می کردند، خبر داد.

به گزارش قوه قضاییه، معاون دادستان کل کشور، جواد جاویدنیا روز سه شنبه ۲۰ فروردین درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در مسدود سازی حساب‌های “بدون ضابطه” برای جمع آوری کمک‌های نقدی به سیل زدگان گفت: تاکنون حدود ۳۰۰ فقره گزارش در این زمینه دریافت کردند که از این تعداد در حدود ۱۰۰ فقره از حساب‌های بی ضابطه بررسی و مسدود شد که “۷۵ درصد این حساب‌ها متعلق به اشخاص حقیقی و ۲۵درصد مربوط به اشخاص حقوقی” بوده است.

پیش از این علی دایی و نرگس کلباسی با محدودیت‌هایی برای استفاده از کمک‌های دریافتی از مردم برای آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه روبرو شده بودند.

مردم مناطق مختلف ایران از روزهای پایانی سال ۹۷ تاکنون درگیر سیلاب‌اند. در حوادث ناشی از سیلاب در ایران بنا به گزارش رسانه‌های دولتی دست‌کم ۷۰ تن جان خود را از دست داده و صدها نفر آسیب دیده‌اند.

رسانه‌های ایران گزارش دادند که ۲۳ استان در کشور درگیر بارندگی‌های شدید شدند و شش استان ایلام، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد در شرایط اضطراری قرار گرفتند.

این در حالی‌است که در بسیاری از مناطق سیل‌زده، مردم از عدم امدادرسانی به موقع نیروهای دولتی ناراضی‌اند.

پیشتر نیز گزارش هایی از بازداشت شهروندان ایرانی در جریان کمک رسانی به سیل زدگان در مناطق مختلف کشور منتشر شده بود.

منبع: «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی»

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

2 × 3 =