۷ سال زندان برای یک شهروند اهل دیواندره

شعبه ۱۰۱ دادگاه کبفری دو شهرستان دیواندره یک شهروند را به اتهام های «نشر اکاذیب» و «توهین به مقدسات» مجموعا به تحمل ۷ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

به گزارش تلویزیون آزادی، عطااله احسنی، شهروند اهل دیواندره در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو این شهرستان به احکام زندان محکوم شد.

اتهام های این شهروند «نشر اکاذیب» و «توهین به مقدسات» عنوان شده است.

این رای که بر اساس گزارش سپاه پاسداران به مراجع قضایی شهرستان دیواندره صادره شده، وی از بابت اتهام «نشر اکاذیب» به دوسال حبس و از بابت اتهام «توهین به مقدسات» به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

بر اساس این گزارش، دادگاه با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی تنها اشد مجازات یعنی ۵ سال حبس تعزیری را در نظر خواهد گرفت.

طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در جرائم تعزیری “هرگاه جرائم ارتکابی بیش از سه جرم نباشد دادگاه برای هر یک از آن جرائم حداکثر مجازات مقرر را حکم می کند و هرگاه جرائم ارتکابی بیش از سه جرم باشد، مجازات هر یک را بیش از حداکثر مجازات مقرر قانونی مشروط به اینکه از حداکثر به اضافه نصف آن تجاوز نکند، تعیین مینماید. در هر یک از موارد فوق فقط مجازات اشد قابل اجراء است و اگر مجازات اشد به یکی از علل قانونی تقلیل یابد یا تبدیل یا غیرقابل اجراء شود، مجازات اشد بعدی اجراء می گردد”.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

19 − هفت =