بازداشت چند ساعته حسین رونقی وبلاگ‌نویس و ضرب و جرح وی

صبح روز جاری، ماموران لباس شخصی، حسین رونقی ملکی را به مدت چند ساعت ربوده و ضمن تهدید و استفاده از شوکر، وی را به شدت مورد ضرب و جرح قرار دادند.

به گزارش گذار، روز شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸، حسین رونقی‌ملکی، فعال حقوق بشر و وبلاگ‌نویس ساکن تهران از بازداشت چند ساعته خود و ضرب و جرح از سوی چند لباس شخصی خبر داد.

وی در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود با عنوان «بازداشت یا آدم‌ربایی» به آنچه بر وی گذشته‌، می‌پردازد:

“بازداشت یا آدم‌ربایی؟

امروز صبح چند نفر با شاه‌کلید وارد خانه شدند، گفتند مامور اطلاعات هستند بزور و با تهدید مرا سوار ون کردند. ادعا می‌کردند که بخاطر پرونده‌ام و پاره‌ای از توضیحات باید برویم بازپرسی اوین!
در راه توی ماشین کاغذی رو آوردن من امضا کنم و نکردم، با ضرب و شتم و شوکر برقی سعی داشتند من را وادار به امضای آن کاغذ از سوی آقای دکتر… بکنند! که نشد!
وقتی دیدند که امضا نمی‌کنم شروع کردند تهدید و داستان‌سرایی و در نهایت بعد نزدیک دو ساعت من رو در خیابانی پیاده کردند!

با اینکه یکی از آن‌ها لباس پلیس بر تن داشت و ادعای مامور امنیتی بودن می‌کردند آنچه مسلم بود مامور نبودند.

بعد از ضرب و شتم و شوکر و تهدید به اینکه دفعه بعد مواد مخدر جاساز می‌کنیم و نیست و نابودت می‌کنیم من را رها کردند. آن چیزی که مشخص است من امنیت جانی ندارم و در این خصوص اگر این عملکرد ماموران امنیتی باشد از نهادهای مربوطه پیگیرم و اگر شخصی عامل و مباشر این آدم‌ربایی باشد حتما تبعات و مجازاتش را خواهد دید!

می‌گویم تا قبل از اینکه اتفاقی برای من بیفتد یا سعی در پرونده‌سازی و آزار و اذیت باشد گفته باشم.”


«حسین رونقی ملکی (بابک خرمدین)» پیش‌تر در ۲۲ آذرماه ۱۳۸۸، بازداشت و پس از گذشت ۱۰ ماه بازداشت در بند دو-الف زندان اوین، در ۱۳ مهرماه ۱۳۸۹، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «پیر عباس» به اتهام «عضویت در شبکه ایران پروکسی»، «توهین به رهبری » و «توهین به رئیس جمهوری» به تحمل ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

این فعال سیاسی روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵، پس از ۴۱ روز اعتصاب غذای اعتراضی، با قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

8 + 12 =