علی سلیمی در نشست سراسری گذار؛ تشکیل شورای هماهنگی رهبری برای تزریق شرایط عینی و ذهنی به جامعه

علی سلیمی، کنشگر مدنی و فعال سیاسی ساکن ترکیه، در وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۱۴ آپریل ۲۰۱۹ (۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) حاضر شد و ضمن بیان راه‌کارهایی برای گذار به دموکراسی تاکید کرد که اپوزیسیون منافع مردم را در نظر گرفته و با تشکیل یک کمیته یا شورای هماهنگی رهبری شرایط عینی و ذهنی جامعه را به صورت هماهنگ به مردم ایران تزریق کنند.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۱۴ آپریل ۲۰۱۹ (۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

علی سلیمی، سخن خود را با چند پرسش و چرا آغاز کرد و گفت: «بعضی مسائل هست که اپوزیسیون از روی آن می‌گذرند و باید منافع مردم را نیز در نظر بگیرند و شاید به دلایل مختلف نخواهند برای گذار با هم مشورت کنند».

آقای سلیمی در این خصوص صحبت کرده و نظرات خود را بیان نمود و راه‌کارهای گذار از استبداد به اسلامی ارائه داد.

این فعال سیاسی اضافه‌کرد: «اپوزیسیون باید با هماهنگی بیشتر برای مبارزه عمل کنند و دیگر اینکه اگر اپوزیسیون خوب عمل نمی‌کند حتما دلایلی دارد».

همچنین این کنشگر مدنی در ادامه دلایلی را در این زمینه برشمرد.

وی بر مدیریت ذهنی تاکید کرد که می‌تواند کمک زیادی به اپوزیسیون کند.

او گفت: «به نظر من، جریانات مترقی منتظر معجزه نشوند، وارد میدان مبارزه شوند و یک کمیته یا شورای هماهنگی رهبری تشکیل داده و شرایط عینی و ذهنی جامعه را به صورت هماهنگ به مردم ایران تزریق کنند.»

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در نشست سراسری بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان علی سلیمی، در جریان نشست عمومی گذار در روز یک‌شنبه یک‌شنبه ۱۴ آپریل ۲۰۱۹ (۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

12 − 11 =