انتقال اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، امیر امیرقلی و چند متهم دیگر به زندان اوین

اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و امیر (علی) امیرقلی از فعالان کارگری بازداشتی به همراه چند متهم دیگر به زندان اوین منتقل شدند.

روز یک‌شنبه ۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، سپیده قلیان از زندان سپیدار اهواز و اسماعیل بخشی و امیر امیرقلی از زندان شیبان به زندان اوین در تهران منتقل شدند. گفته می‌شود این انتقال به دلیل برگزاری جلسه بازپرسی آنها در دادسرای اوین صورت گرفته‌است. این سه از اواخر دی‌ماه ۹۷ در بازداشت به‌سر می‌برند.

«سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه» در خصوص این خبر نوشته‌است که این افراد به همراه «سایر متهمان» به زندان‌ اوین منتقل شده‌اند. (اطلاعی از اسامی سایر متهمان در دست نیست)

این افراد برای جلسه دادرسی متهمان در شعبه ۷ بازپرسی دادگاه، به زندان اوین منتقل شده‌اند و به دلیل مخالفت بازپرس شعبه، وکلای آنها اجازه حضور در این جلسه را ندارند.

امیر (علی) امیرقلی از اعضای نشریه «گام» و فعال کارگری روز دوشنبه ۲۴ دی‌ماه ۹۷ در منزل شخصی‌اش در بابلسر بازداشت و به زندان اوین منتقل شد، اما پس از حدود یک‌ماه در حالی که قرار بازداشت موقت وی به پایان رسیده‌بود با دستور اداره اطلاعات شهر شوش به زندان شیبان اهواز منتقل شده بود. این در حالی است که وی به دلیل زخم‌های ناشی از گزش ساس و با توجه به ابتلایش به دیابت و عدم رسیدگی پزشکی و شرایط غیر بهداشتی زندان در شرایط وخیمی به‌سر می‌برد.

پیش‌تر منابع نزدیک به آقای امیرقلی گفته‌بودند که او به بیماری دیابت مبتلا است و باید حداقل ۴ نوبت انسولین خاصی را که پزشک معالجش برای وی در نظر گرفته است را تزریق کند.

اسماعیل بخشی، از کارگران نیشکر هفت‌تپه، و سپیده قلیان، فعال کارگری یک‌شنبه ۳۰ دی‌ماه ۹۷ بازداشت شدند.

بازداشت سپیده قلیان و اسماعیل بخشی، پس از آن صورت گرفت که صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در مستندی با عنوان «طراحی سوخته»، اعترافات اجباری اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و جمعی از فعالان مدنی را پخش کرده است.

این دو تاکید کرده‌اند که در دوران بازداشت شکنجه شده و اعترافات منتشر شده در مستند «طراحی سوخته» تحت آن شکنجه‌ها صورت گرفته است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هجده + 17 =