بهمن بامداد در نشست سراسری گذار؛ گفتگویی با توجه به وقایع اخیر در ایران/ “کار حکومت ایران بحران‌سازی‌ است”

بهمن بامداد، فعال سیاسی، در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۲۸ آپریل ۲۰۱۹ (۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸) در ارتباط با وقایع اخیر سیل در ایران و بازتاب‌های آن بر مردم صحبت کرد و تاکید کرد که حکومت توانسته با بحران‌سازی در کشور به دوام خود کمک کند. وی همچنین از اتحاد گروه‌های مردمی (حتی در گروه‌های کوچک) به عنوان راه‌کاری برای گذار از سیستم حاکم یاد کرد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۲۸ آپریل ۲۰۱۹ (۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

با توجه به وقایع سیل در ماه اول سال ۱۳۹۸ و ایام نوروز در ایران گفت: «بلایای طبیعی در همه دنیا اتفاق می‌افتد که در سیستم‌های کارآمد به آن رسیدگی می‌کنند و بلایای طبیعی به طور صحیح مدیریت می‌شود، اما آنچه مسلم است در سیستم مافیای کشور ما به تنها موضوعی که توجه می‌کنند این است که حاکمین فقط به دنبال این هستند که خود را نجات دهند و زمانی که اتفاقات و بلایای طبیعی می‌افتد به فاجعه بدل می‌شوند».

“تنها چاره ما این است که دست به دست همدیگر داده و همه کسانی که امکانش را دارند با هر تعداد دور هم جمع شوند تا از این نظام عبور کنیم تا در زمان مناسب دست به عمل بزنند.”

او در آخر اضافه‌کرد: «ما باید هوشیار باشیم و مسائل را دنبال کنیم چرا که این حکومت بقای خود را در ایجاد بحران می‌بیند و حتی زمانی که بحرانی در کار نباشد آن‌را به وجود می‌آورد و به آن دامن می‌زند».

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در نشست سراسری بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان بهمن بامداد، در جریان نشست عمومی گذار در روز یک‌شنبه ۲۸ آپریل ۲۰۱۹ (۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸)  آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را ازتلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

بیست − شانزده =