یورش ماموران امنیتی به منزل پدری جعفر رستمی در اردبیل

ماموران امنیتی در اردبیل، با مراجعه به منزل پدری جعفر رستمی‌راد فعال ترک (آذربایجانی)، بدون ارائه برگه مجوز قضایی، قصد تفتیش منزل را داشتند که با مخالفت اعضای خانواده، موفق به انجام آن نشدند.

به گزارش گذار، روز گذشته، دوشنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، ماموران امنیتی، به منزل پدری جعفر رستمی‌راد در اردبیل یورش بردند که با مخالفت و درگیری ساکنان خانه ناکام ماندند.

شایان ذکر است؛ این فعال تُرک آذربایجانی که پیش‌تر از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، با اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به شش ماه حبس محکوم شده بود، طی ابلاغیه الکترونیکی به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تهران احضار شده است.

بر اساس این ابلاغیه از آقای رستمی راد خواسته‌شده که در ساعت ۱۰ روز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت در خصوص شکایت دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۳ اوین، مبنی بر “فعالیت تبلیغی علیه نظام” در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تهران حاضر شود.

مأموران امنیتی این فعال ترک ( آذربایجانی) را در ارتباط با برگزاری مراسم سالانه قلعه بابک در تاریخ ۱۱ تیرماه سال گذشته بازداشت و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل کردند. جعفر رستمی‌راد روز سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷، با تأمین وثیقه به‌صورت موقت از زندان اوین آزاد شد.

روز دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷، جلسه رسیدگی به پرونده ابراهیم نوری و جعفر رستمی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده بابت اتهام  ”فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران ” به‌صورت جداگانه برگزار شد.

بر اساس رای صادره از سوی این دادگاه ابراهیم نوری به ۱۸ ماه حبس تعزیری و دو سال تبعید به شهرستان نهبندان و جعفر رستمی‌راد به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

آقای رستمی راد در سال های گذشته نیز بارها از سوی نیروهای امنیتی در شهرهای تبریز، اهر، خیاو، اردبیل و آستارا بازداشت و زندانی شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دوازده + 15 =