دادگاه تجدید نظر حشمت‌الله طبرزدی، به تعویق افتاد

جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده مهندس حشمت طبرزدی، دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران که قرار بود در اواخر اردیبهشت‌ماه در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شود به زمان دیگری موکول شد. این زندانی سیاسی سابق بر اساس رأی صادره شده از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ۶ سال حبس محکوم‌شده است.

بر اساس پیامکی الکترونیکی که از سوی سامانه ثنا (سامانه خدمات الکترونیک قضایی) به‌دست حشمت طبرزدی دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران رسیده است جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده ایشان که قرار بود در تاریخ ۲۶ اردیبهشت‌ماه در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شود به زمان دیگری موکول شد.

حشمت طبرزدی زندانی سیاسی پیشین و روزنامه‌نگار، صبح روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ درحالی‌که برای دیدار با دکتر محمد ملکی، فعال سیاسی از خانه خارج‌شده بود، توسط مأموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل و عصر روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه ۱۳۹۵ با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی  به صورت موقت از زندان اوین آزاد شد.

این بازداشت در حالی صورت گرفته بود که پیش‌تر طی احضاریه‌ای کتبی از ایشان خواسته‌شده بود که در صبح روز چهارشنبه ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۴ در شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین حاضر شوند که این زندانی سیاسی طی یادداشتی که در صفحه فیس‌بوک بود خود در آن زمان منتشر کرده بود از عدم حضورش در دادسرای اوین خبر داده بود.

روز چهارشنبه ۱۰ شهریورماه ۱۳۹۵ جلسه رسیدگی به پرونده آقای طبرزدی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مشااله احمدزاده برگزار شد و این فعال سیاسی از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی” و “تبلیغ علیه نظام” به ۶ سال حبس محکوم و در تاریخ ۲۳ ابان ۱۳۹۶ این پرونده جهت رسیدگی نهایی به شعبه ۳۶ تجدید نظر دادگاه انقلاب ارجاع شد.

این روزنامه‌نگار و فعال سیاسی از دهه ۷۰ تاکنون بارها  بدلیل فعالیت‌های سیاسی و مدنی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و در بازداشتگاه توحید، بند دو الف اطلاعات سپاه و بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات تحت بازجویی و “شکنجه‌های جسمی و روحی” قرارگرفته است.

آقای طبرزدی از چهره‌های منتقد حکومت و رهبر اسلامی ایران است که سابقه بیش از ۱۰ سال زندان را در پرونده خود به همراه دارد.

این فعال سیاسی در ۷ دی‌ماه ۱۳۸۸ نیز بازداشت و روز یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۹ با حکمی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران بابت اتهامات “اقدام تبلیغی علیه نظام”، “اجتماع و تبانی”، “توهین به رهبر” و “برهم زدن نظم و آسایش عمومی از طریق شرکت در تجمعات” به تحمل ۹ سال زندان محکوم‌شده بود.

این روزنامه‌نگار همچنین پیش‌تر مدیر مسئول نشریات توقیف شده «پیام دانشجو»، «ندای دانشجو»، «هویت خویش» و «گزارش روز» نیز بوده است.

آقای طبرزدی درساعت ۱۱ شب سه‌شنبه ۹ تیرماه ۱۳۹۴، پس از تحمل نزدیک به ۵ سال و نیم زندان و براساس اعمال ماده ۱۳۴ از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

5 × 5 =