گفتگوی شعله پاکروان با مادر پروین محمدی فعال کارگری

خانم پاکروان با پرسش اینکه  آیا از پروین خبری دارید؟ گفتگو را آغاز میکند و خانم شرف الدین پاسخ میدهند: هیچ خبری از پروین نداریم فقط روزی که بازداشت شد یک تماس کوتاهی داشت که اطلاع داد من بازداشت شده‌ام و هیچ اطلاعی از محل نگه‌داری خود نداشت.

بعد به ما اطلاع دادند که یک وثیقه ده میلیون تومانی برای آزادی پروین ببریم ولی وقتی که به دادگاه مراجعه کردیم دادستان گفت که سه روز دیگر بیایید، وقتی هم که سه روز دیگر یعنی روز چهارشنبه مراجعه کردیم گفتند بروید و ده روز دیگر بیایید، در طول مدت این یازده روز که از بازداشت پروین می گذرد ما هیچ اطلاعی از وضعیت وی نداریم فقط طبق گفته خودشان می دانیم که در بازداشتگاه آگاهی کرج نگهش داشته‌اند و در طول این مدت  تماسی با ما نداشته.

یادآورشویم که  پروین محمدی نائب رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران، علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده از اعضای کانون مدافعان حقوق کارگر از روز جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ در بازداشت به سر می برند.

این سه فعال کارگری به همراه چند فعال کارگری دیگر به نام‌های واله زمانی، سعید ترابیان، فؤاد فتحی، مصطفی چهارمحالی، امیرعباسی، صفیار قربانی و بلال قزیانی در پارک جهان نمای کرج واقع در اتوبان تهران-کرج بازداشت شده‌بودند. تا ساعت هفت و سی دقیقه همان شب، هشت تن از این بازداشت‌شدگان آزاد شدند و واله زمانی از اعضای سندیکای نقاشان استان البرز نیز ساعت ۲ روز ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، آزاد شد.

با این وجود پروین محمدی، علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده علیرغم صدور قرار کفالت ۱۰ میلیون تومانی کماکان در بازداشت به سر می‌برند. توجه شما را به شنیدن این گفتگو جلب مینماییم:

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

17 − 2 =